Atamalar

JP Morgan İki Türk Bankacıyı Yönetici Olarak Atadı

Bankacılık dünyasının devlerinden JP Morgan yönetimine iki Türk yönetici getirildi. Gökhan Özkan ve Banu Ulutunçel, JP Morgan'da terfi alarak yönetici konumuna geldiler.

Dünyanın en büyük bankalarından JP Morgan iki kritik departmana Türk yönetici atadı. Amerikan bankacılık devi JP Morgan’da terfi alan 52 isim arasında Gökhan Özkan ve Banu Ulutunçel’in de isimleri açıklandı. Alınan terfiler ile Gökhan Özkan Global Yatırım Bankacılığı Departmanında, Banu Ulutunçel de Global Piyasalar Departmanında yönetici konumuna geldi.

Amerikan bankacılık devi JP Morgan’da iki Türk, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinden terfi alan 52 isim arasına girdi. Dünyanın en değerli bankaları arasında yer alan ABD merkezli yatırım bankası JP Morgan’ın, yönetici terfilerine iki Türk isim de girmeyi başardı.

jp morgan gokhan ozkanGökhan Özkan ve Banu Ulutunçel, JP Morgan’ın Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesinden yönetici olarak terfi alan 52 isim arasına girdi.

İki kritik departmanda yönetici oldular

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ve Harvard Business School mezunu olan Gökhan Özkan, 2006’dan beri JP Morgan’ın Gelişmekte Olan Piyasalar Finansal Kurumlar bölümünde görev alıyordu.

Özkan, Türkiye’de son on yılda Garanti Bankası, Finansbank ve Yapı Kredi Bankası satış projelerinde ve en son olarak da Suudi Arabistan’daki NCB-Samba birleşmesinde görev almıştı.

Alınan terfiler ile Gökhan Özkan Global Yatırım Bankacılığı Departmanında, Banu Ulutunçel de Global Piyasalar Departmanında yönetici konumuna geldi.

2020’de 29 milyar dolar net kar açıklayan JP Morgan, 465 milyar dolarlık piyasa değeri ile dünyanın en değerli bankaları arasında yer alıyor.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu