Atamalar

Koç Holding’e Yeni CEO

Koç Holding’e Yeni CEO'su Levent Çakıroğlu oldu.

Daha önce kulislerde Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen’in’de bu görev için ismi geçiyordu.

Bugünden itibaren CEO vekili olarak çalışacak Levent Çakıroğlu, 31 Mart itibari ile resmen görevine başlamış olacak.

Bu görev değişimi kapsamında Arçelik AŞ Finansman ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Fatih Kemal Ebiçlioğlu Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı görevine gelirken, Arçelik AŞ Satış Genel Müdür Yardımcısı Hakan Bulgurlu ise Arçelik AŞ Genel Müdürü olarak atandı.

Koç Holding CEO’su kimdir?

ikmagazin-levent-cakirogluLEVENT ÇAKIROĞLU KİMDİR?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde lisans öğrenimini tamamlayan Levent Çakıroğlu, Illinois Üniversitesi’nden Yüksek Lisans derecesini aldı. 1988 yılında Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanı Yardımcısı, 1991-1997 yılları arasında Hesap Uzmanı olarak görev yaptı.

1997-1998 yılları arasında Bilkent Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak hocalık yaptı. 1997 yılında Maliye Bakanlığı’nda Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. 1998 yılında Koç Holding’te Mali İşler Koordinatörü görevini alan Çakıroğlu, 2002’de ise 5 yıl sürecek Koçtaş Genel Müdürlüğü görevine başladı. Daha sonra 2 yıl Migros Genel Müdürlüğü’nü üstlenen Levent Çakıroğlu, 2008 yılında ise Arçelik Genel Müdürü olarak atandı. Levent Çakıroğlu, 2010 yılından bu yana Arçelik Genel Müdürlüğü görevinin yanı sıra Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanlığı’nı yürütüyordu.

Levent Çakıroğlu yeni görevinde Koç Holding CEO’su olarak gruptaki tüm şirketlerin sorumluluğunu üstlenecek.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu