Atamalar

Nestlé Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Başak Ünal Oldu

Nestlé çatısı altında 17 yıldır, Türkiye ve global ölçekte çeşitli üst düzey pozisyonlarda rol alan Çikolata İş Birimi Global Kategori Lideri Başak Ünal, 2024 yılı itibari ile Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü olarak yeni görevine başladı.

Başak Ünal kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunu Başak Ünal Nestlé’deki kariyerine 2007 yılında başladı. Ünal, Çikolata ve İçecekler İş Birimlerinde marka değerini katkı sağlayan yatırımlarla güçlü lansmanlar gerçekleştirdi. Tüketici içgörü ve iletişimi ile geliştirip zenginleştirdiği birçok projeye de imza attı. Ünal, 2020’de Global Kategori Lideri oldu. Şirketin Genel Merkezinin yer aldığı İsviçre’deki görevi sırasında, ürün portföyü ile büyüme stratejisi, inovatif ürün lansmanları, sürdürülebilirlik iletişimleri gibi önemli planlamaları gerçekleştirdi. Global ölçekte inovasyon ve araştırma ile geliştirilmiş ürün lansmanları üzerinde çalışarak, ürünlerin piyasaya sunulmasını destekledi.

Ünal, yeni görevinde kapsamlı bir pazarlama ve iletişim stratejisi geliştirmek ve uygulamaktan sorumlu olacak. Marka kimliği ile entegre tüm pazarlama ve iletişim kanallarında şirketin kamuoyundaki imajını ve itibarını yönetecek. İç iletişimden medya satın alma ve planlamaya, paydaş ilişkilerinden kriz yönetimi, sürdürülebilik, dijital pazarlamaya kadar iletişimin her alanında ekibiyle birlikte rol üstlenecek.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu