Pladis’in CEO’su İstifa Etti

Pladis'in CEO'su Cem Karakaş'ın görevine ara vereceği duyuruldu.

Pladis’in internet sitesinde yayınlanan açıklamaya göre Cem Karakaş, Pladis’teki görevinin dışında Yıldız Holding’teki yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevine de ara verecek.

United Biscuits UK’nin Yönetim Kurulu Başkanı Jim Zaza’ya Yeni Görev

Cem Karakaş’ın yerine geçici olarak Pladis yönetim kurulu üyesi ve grubun İngiltere kolu United Biscuits UK’nin Yönetim Kurulu Başkanı Jim Zaza’nın geleceği belirtildi. Yıldız Holding, 2016 yılında Godiva, DeMet’s, United Biscuits ve Ülker markalarını İngiltere merkezli Pladis şirketi çatısı altında toplamıştı.

Cem Karakaş Kimdir?

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde lisans, Massachussetts Institute of Technology’den yüksek lisans ve İstanbul Üniversitesi’nden doktora dereceleri bulunan Cem Karakaş, Koç Holding Stratejik Planlama Grubu’nda çalışma hayatına başladı. 2006-2010 yılları arasında Erdemir Grubu’nun Grup Finans Yöneticiliği’ni (CFO) yürüten Karakaş, daha önce OYAK Grubu’nda Yeni İş Geliştirme Direktörü ve Oyak Konut İnşaat A.Ş. Genel Müdürü olarak çalışmanın yanı sıra çeşitli yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Dr. Cem Karakaş  2010 yılı başından beri Yıldız Holding bünyesinde yer alan ve Mali İşler Grup Başkanı (CFO) ve Gıda Dışı Yatırımlar Murahhas Azası olarak görev yapıyordu.

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı