Atamalar

Schaeffler Türkiye Genel Müdürü Yusuf Bulut Oldu

Otomotiv ve endüstri sektörlerinin küresel tedarikçisi Almanya merkezli teknoloji şirketi Schaeffler’in Türkiye Genel Müdürlüğü pozisyonuna Yusuf Bulut atandı.

Yusuf Bulut kimdir?

Lisans eğitimini Hasselt Üniversitesi’nde Uluslararası Pazarlama ve Satışta Uzmanlık alanlarında alan Yusuf Bulut, Pazarlama Teknikleri ve Psikoloji alanında doktorasını tamamladı. Kariyerine kurucusu olduğu Q-Flex Danışmanlık firmasında başlayan Bulut, burada geçirdiği dört yılın ardından yaklaşık dokuz sene Siemens’te aralarında Türkiye’nin de bulunduğu farklı ülkelerde ve pozisyonlarda görev yaptı. Siemens’te sırasıyla; Pazarlama ve İletişim Koordinatörü, Siemens Belçika/Lüksemburg İş Geliştirme, Pazarlama İletişimi ve Stratejisi Başkanı, Siemens AG İletişim ve İdari İlişkiler Bölgesel Koordinasyon Başkanı ve Siemens Türkiye İletişim ve Kamu İlişkileri Direktörü olarak görev alan Bulut, Siemens’in ardından Philips’te yaklaşık üç  yıl boyunca Küresel İş İletişimi Başkanı olarak çalışmalarını sürdürdü.

2020 yılından bu yana Schaeffler’in Almanya’daki genel merkezinde Küresel Pazarlama ve İletişim Başkanı olarak görev yapan Yusuf Bulut, Ocak 2023 itibari ile Schaeffler Türkiye Genel Müdürü görevini yürütecek.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu