Atamalar

Ziraat Bankası Üst Yönetiminde Taşlar Yerinden Oynadı

Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü görevine Alpaslan Çakar'ın gelmesinin ardından 5 GMY'den 4'ü değiştirildi. GMY sayısı da 5'ten 6'ya çıkarıldı.

Ziraat Bankası‘nın üst yönetiminde geniş kapsamlı değişim yaşandı. Önce Genel Müdür Hüseyin Aydın bayrağı Alpaslan Çakar’a devretti. Ardından ise bankada aralarında genel müdür yardımcılarının da yer aldığı üst yönetimde geniş kapsamlı değişikliğe gidildi.

Ziraat Bankası’nın genel müdürlük koltuğuna Alpaslan Çakar’ın oturmasının üzerinden çok geçmeden 5 Genel Müdür Yardımcısı’nın 4’ü değişti. Bununla birlikte GMY sayısı 6’ya çıkarıldı.

Ziraat Bankası’nda geçen ay sonunda uzun yıllardır genel müdürlük yapan Hüseyin Aydın’ın görevden ayrılmasının ardından, bankada aralarında genel müdür yardımcılarının da yer aldığı üst yönetimde geniş kapsamlı değişikliğe gidildi.

ziraat bankasi 02
Hüseyin Aydın’ın ardından Alpaslan Çakar Genel Müdür oldu.

5 GMY’den 4’ü değişti

Bankanın internet sitesinde yer alan üst yönetim değişikliklerine göre, genel müdür yardımcılarının neredeyse tamamı değişirken, yeni genel müdür yardımcılarının sorumluluk alanları da yeniden tanımlandı.

Buna göre bankada daha önce beş genel müdür yardımcısından dördü değiştirildi. Genel müdür yardımcılıklarının sorumluluk alanlarında değişikliğe gidildi ve sayısı artırıldı.

Ziraat Bankası’nın 26 Mart’ta yapılan genel kurulunda Ziraat Bankası genel müdürlük görevini 10 yıldır görev yapan Hüseyin Aydın’ın yerine Alpaslan Çakar atanmıştı.

Daha önce üst yönetimde genel müdür yardımcısı olarak yaklaşık 10 yıldır görev yapan ve hazineden sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini de üstlenmiş olan Bilgehan Kuru’nun yanı sıra, Ali Kırbaş, Musa Arda ve Süleyman Türetken görevlerini devretti.

Yeni oluşumda genel müdür yardımcılarının sayısı beşten altıya çıkarıldı. Eski yönetimden sadece İç Sistemler Genel Müdür Yardımcısı Yüksel Cesur yeni yönetimde yer alırken, görevi ise Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak değişti.

Öte yandan grup başkanlıklarının sayısı da sekizden altıya indirildi.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu