İK Blog

Evde Yapılabilecek Aktiviteler Neler?

Karantina nedeniyle evde kalanlara eğlenceli ev aktivitelerini listeledik.

Koronavirüsü nedeniyle tüm Dünyada yüzlerce kişi evlerinde virüs tehlikesinin geçmesini bekliyor. Hem kendilerini hem de başkalarının sağlıklarını korumak amacıyla evde kalanlarsa evde geçirdikleri zamanın verimli ve sağlıklı geçirmeye özen gösteriyor.

İK Magazin olarak evde yapılabilecek aktiviteleri derledik.

İşte zamanınızı verimli geçirmenizi sağlayacak aktiviteler;

ONLINE ÜCRETSİZ OYUNLAR OYNAYIN

supermario oyun

Bireysel veya sevdiklerinizle oyun oynamak en keyifli aktivitelerden biri olabilir. Sevdiklerinizle yüzyüze göreşemeseniz de online grup oyunları oynayarak hasret giderebilirsiniz. Online tavla,okey veya kağıt oyunlarını deneyebilrisiniz.

Bireysel olarak oyun oynamak isterseniz Google a tyrone’s unblocked games yazarak çıkan ilk sayfayı tıkladığınızda, yüzlerce ücretsiz oyuna erişebilir, bir dönemin en ünlü oyunlarını yeniden deneyebilirsiniz.

 

ONLINE MÜZELERİ GEZİN

evden gezilebilecek muzeler 2020

Evinizden online olarak Dünya’nın farklı ülkelerindeki birbirinden ilginç müzeleri keşfe çıkabilirsiniz. Bulmakla kim uğraşacak diyorsanız biz sizin daha önceden hazırlamıştık;

Sanal Tur Yapılabilen Müzeler 

 

İLHAM VEREN TEDX KONUŞMALARINI İZLEYİN

tedx st johns1

TEDx tüm Dünyadan yüzlerce ilham veren konuşmacıyı evinize getiriyor. Evde kaldığınız bu dönemde farklı farklı konular hakkında zihin açan konuşmaları izleyerek kişisel gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz. Sizin için seçtiklerimiz aşağıdaki bağlantıda 😉

İLHAM VEREN TEDx KONUŞMALARI

 

ÇALIŞMA ALANINIZI OLUŞTURUN

evden calisma homeoffice

Her ne kadar evde kalıp dinlenseniz de hayat devam ediyor ve çalışmak zorundasınız. Etkili ve verimli çalışabilmek içinse evde kendinize verimli bir iş alanı oluşturabilmek önemli. Virüs dönemi işsiz olduğunuz döneme denk geldiyse oluşturduğunuz çalışma alanında kariyer sitelerini yakından takip edebilir, online eğitim ve kurslara katılabilirsiniz.

 

ÇOCUKLARINIZLA EVDE DENEYLER YAPIN

Evli ve çocuklu iseniz tamamen evdeki malzemelerle deneyler hazırlayabilirsiniz. Bu deneyler hem eğlenceli hem de öğretici olacaktır.

 

GURME YEMEKLER DENEYİN

Evde kaldığınız bu dönemde daha önce denemediğiniz tarifleri deneyebilir evdeki malzemeleri karıştırarak klasik yemeklere farklı tadlar katabilirsiniz. Ünlü restoranların menülerinde bulunan imza yemekler için vide uzantısındaki listeye göz atabilirsiniz.

 

FOTOĞRAF ALBÜMLERİNİZİ DÜZENLEYİN

foto album aile

Akıllı telefonlar çıktı mertlik bozuldu. Artık hepimiz mutlu anları yüzlerce kez fotoğraflıyoruz. bu nedenle de telefonlarımız yüzlerce fotoğrafla doluyor. Evde kaldığınız bu dönemde daha önce çektiğiniz fotoğrafları isim isim dosyalayabilir aynı kareleri silebilir bu vesileyle eski fotoğraflara sevdiklerinizle bakabilirsiniz. Normal zamanda vakit ayırmayacağınız bu aktivite günlerce vaktinizi alabilir.

 

ONLINE DİL EĞİTİMİ ALIN

Eskiden ücretli olan birçok kurs şimdilerde youtube da ücretsiz olarak yayınlanıyor. Üstelik farklı farklı birçok seçenek de var. Seçenekler arasında dilediğiniz dil hocasından kendi seviyenize göre eğitim videolarını izleyebilir her gün 1 saatinizi ayırarak dilinizi geliştirebilirsiniz.

 

SPOR KARDİYO YAPIN

Evde kaldığınız dönemde hareketsiz kalacağınızdan vücudunuzu sağlıklı, bağışıklık sisteminizi güçlü tutmak için hareket etmeye ihtiyacınız olacak.

 

YOGA YAPIN

 

Tüm Dünyada evde karantinada neler yapıyor görmek isterseniz şu içeriğe göz atabilirsiniz;

Karantina Günlerinde Evde Sıkılan İnsanlardan Yaratıcı Eğlenme Yöntemleri

 

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir Yorum

  1. Merhabalar,

    Birçoğumuz corona virüse karşı önlem alma amaçlı evlere kapanmış durumdayız. Hem kendi sağlığımız için hem de başkalarının sağlığı için temizliğe dikkat ettiğimiz gibi insanlarla olan temasımıza da dikkat etmemiz gerekiyor. Bu zor süreci çoğunlukla evde geçirecek olanlar için faydalı olabileceğini düşündüğüm bir yazı yazmıştım ben de. İzninizle okumanız için sizinle paylaşmayı çok isterim: http://www.ebrubektasoglu.com/yazi/evde-yapabileceginiz-7-keyifli-aktivite/

    Bu zor günleri umuyorum çabucak atlatırız,
    sağlıkla kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu