İK Blog

İlham Veren 7 Başarılı Girişimcilik Hikayesi

İlham Veren 7 Başarılı Girişimcilik Hikayesi

Kabul edelim ki herkes, özellikle yaz aylarında, çalışma alanlarından çıkıp denize ve kuma kendini bırakmak istiyor. Patronlar, günlük görevler, kurum kültürü herkes gibi sizi de bunaltıyor ve hepsinden uzaklaşıp kendi kaderinizi belirleme fikri cazip geliyor.

Fakat çoğu insana göre bunları yapmak için çok iyi okullardan mezun olmak ya da MBA diplomasına sahip olmak gerekiyor. Birçok kişinin online olarak para kazdığı 2018 yılında bile binlerce girişimci başarılı olabilmek için maddi ve buna bağlı bir dizi yeterliliğin gerekli olduğu düşüncesiyle engelleniyor.

Bu tabi ki doğru bir varsayım değil ve biz bu durumun yanlış olduğunu kanıtlayabiliriz. Sıfırdan başlayıp milyonlarca dolar kazanan, işini dünyaya duyurabilmiş bir çok genç, yaşlı, kadın, erkek girişimci hikayesi var. Üstelik iyi haber şu ki bu insanlar çok iyi okullardan mezun olmuş, iş hayatında fazlaca deneyim kazanmış insanlar da değil. Aksine çoğu fakirliğin, psikolojik sorunların ve eksik eğitimin üstesinden gelmiş başarılı girişimciler.

Aksiyon almaya hazırsanız daha fazla düşünmeyin ve bu hikayeleri okuyarak kendinizi motive edin. İşte ilham veren 7 başarılı girişimcilik hikayesi;

1. Sophia Amoruso

https %2F%2Fblogs images.forbes .com%2Fclareoconnor%2Ffiles%2F2016%2F05%2F0523 women sophiahttps %2F%2Fblogs images.forbes .com%2Fclareoconnor%2Ffiles%2F2016%2F05%2F0523 women sophiasoph1Erken yaşta ADHD (dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu) tanısı konulan Sophia, okuldan ayrılarak istediğinden farklı iş alanlarına yöneldi; Subway’de çalıştı, ailesinin boşanma sürecini yönetti. Daha sonra California’nın başkenti olan Sacramento’ya yerleşti ve burada otostopçuluk ve hırsızlık yaparak, kutulardan yemek çalarak hayatını idame ettirdi.

San Diego’lu Sophia Amoruso, 2006 yılında kendi çıkışını yaratabildi ve eBay üzerinden Nasty Gal Vintage hesabı ile vintage kıyafetler satmaya başladı.Geliri 2008’de 223.000 dolardan 2011’de 23 milyon dolara yükseldi ve New York Times tarafından “Teknoloji’nin Cinderella’sı” olarak adlandırıldı.

Ayrıca Amoruso’nun kendi hikayesini anlattığı bir kitabı var. Dahası kitap yayımlandıktan bir süre sonra Netflix tarafından keşfedildi ve bir diziye dönüştürüldü. O zamandan beri Nasty Gal’in CEO’su olarak görevine devam etmesine rağmen, satışlarından 20 bin dolar kar edince şirketi perakende devi Boohoo’ya sattı. 2017’de kadınlar için bir yaşam tarzı sitesi olan Girlboss Media’yı kurdu.

Kentsel Dönüşüm
1 2 3 4 5 6 7Sonraki sayfa

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu