İK Blog

Metro Duraklarına Hikaye Otomatları Konuldu

İngiltere’de hükümet okuma konusunda farkındalık yaratmak için hikaye otomatları projesini gündeme aldı.

İngiltere’de kitap okumaya teşvik için metro duraklarına hikaye otomatları konuldu. İki durak arasında bile okunabilecek kısa öyküleri barındıran otomatlar okuma konusunda İngiliz halkını teşvik etmeyi amaçlıyor. Daha önce yapılan bir araştırmada halkın yüzde 30’unun 6 ay içinde bir kitap bile bitiremediği ortaya çıkmıştı.

reading books ebooks ipad on subway

İngiltere’de ilk defa yer alan hikaye otomatları 1 ila 5 dakika arasında sürecek farklı uzunlukta  hikaye seçeneklerine sahip. Gerilimden romantizme birçok farklı türün yanı sıra Virginia Woolf, Lewis Carroll ve Charles Dickens gibi yazarların öyküleride hikaye otomatlarında bulunuyor.hikaye otomati anthony horowitz listelist

İngiltere’de Londra’nın en yoğun bölgesi yerleştirilen hikaye otomatları Fransız şirketi Short Édition tarafından üretildi. Ünlü yazar Anthony Horowitz özel olarak görevlendirildiği ve hazırladığı 1 dakikalık öyküde hikayeler arasında yer alıyor. Kısa hikaye yazmanın oldukça zor olduğunu belirten Horowitz,çok kısa hikaye yazmanın çok zor olduğunu belirtti.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu