İK Blog

Ofis Dışında Çalışanlar İçin Ses Emici Maske

Hibrit çalışmanın yaygınlaşması ile pek çok işyerinde çalışanlar haftanın belirli günlerinde ofis dışından çalışıyorlar. Ofis dışından çalışan çalışanların tercihi ise ortak çalışma alanları veya halka açık kafeler olabiliyor.

Verilere göre ABD’de 92 milyon kişi uzaktan çalışma koşulları altında çalışıyor. Video konferans uygulamalarının günlük kullanıcı sayısı ise ortalama 1 milyonu buluyor. Tüm bu rakamlar havaalanlarının bekleme salonları, kafe ve restoranlar gibi halka açık mekanlarda çok sayıda çevrim içi görüşme ve toplantı yapıldığı anlamına geliyor.

Özellikle halka açık yerlerde dışarıdaki gürültüyü engellemek ve toplantılara daha sessiz bir katılım gerçekleştirmek amacı ile inovatif bir ürün tasarlandı.

İngiliz tasarım şirketi PriestmanGoode, özellikle halka açık alanlarda çalışanların çalışırken yada telefon görüşmesi yaparken rahatsız olmasını engellemek için arka plan gürültüsünü kesecek ve minyatür jet motoru susturucusuyla konuşma seslerini emen bir maske tasarladı.

ses emici maske 01

Ses emici maskenin genellikle ofis dışında veya seyahatte olan hibrit çalışan insanlar için bir iş versiyonu ve bir de gamer versiyonu bulunuyor.

Kaynak

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu