İK Blog

Ufkunuzu Genişletecek 5 Tedx Konuşması

İş hayatı ile ilgili ilham veren tedX konuşmalarını sizin için derledik.

İş hayatında tecrübenin önemi kuşkusuz. İş hayatında tecrübe ise bu alanda çok tecrübe edinmiş kişileri dinleyerek veya onlarla birlikte çalışarak edinilebiliyor. Tüm dünyada konuşmaları ilgiyle izlenen tedX konuşmalarından iş hayatında size ilham verecek, ekibinize de izlettirebileceğiniz iş hayatında size yol gösterecek videoları bir araya getirdik.

İş dünyasında karşılaştığınız problemlere getirdikleri farklı bakış açılarıyla ufkunuzu genişletecek 5 tedx konuşmasını sizin için derledik.

İşte iş dünyasından ufuk açıcı 5 Tedx konuşması. (alt yazı bölümünden Türkçe seçebilirsiniz)

İşler karmaşıklaştıkça basitleştirmenin 6 yolu

Neden çalışanlar iş yerinde çok mutsuzlar? İş dünyasının karmaşık yapısı ve mutsuzluk arasında bir bağ olduğunu söyleyen Yves Morieux, şirketlerin baş döndürecek kadar karmaşık ve eski bir kafayla yönetildiğini söylüyor.  Morieux basit ve akılcı bir iş hayatı için 6 kuraldan bahsediyor.

İyi bir lider olmak

İyi bir lider nasıl olunur? Bu  soruya cevap arayan binlerce kitap ve organizasyon var. İyi bir lider olmak için liderlik eğitimleri, liderlik danışmanları ve liderlik programları var. Ancak bazen  neyi nasıl yönetmeniz gerektiğinin cevabını yanı başınızda bulabilirsiniz. Roselinde Torres, gerçekten büyük liderleri gözlemleyerek geçirdiği 25 yılını anlatıyor. Ayrıca şirket yöneticilerinin iyi bir gelecek için sorması gereken üç basit soruyu soruyor.

Birlikte başarmanın yolu

Şirketler genellikle, diğerlerinden daha iyi performans gösteren yıldız çalışanlarını “süper model” olarak kabul eder ve diğer çalışanlarını yönetmesi için onu görevlendirir. Fakat şirketlerin en başarılı takımları yıldız çalışanlar yönetmez. İş lideri Margaret Heffernan iş hayatında sosyal uyumun önemine dair harika bir konuşma gerçekleştiriyor.

Başarmak için daha fazla uyu

Bütün başarı kitapları hep aynı cümle ile başlar: “Erken kalk!” Oysa Arianna Huffington, uykunun gücüne dair farklı bir bakış açısı geliştiriyor.

Kötü toplantılardan kurtulmanın yolu

Kötü, verimsiz ve kalabalık toplantıların iş dünyasının en büyük kanseri olduğunu söyleyen David Grady, dünyayı nasıl kötü toplantılardan kurtarırız temalı bir konuşma yapıyor. İş toplantılarını yeniden gözden geçirmeniz gereken farklı bir bakış açısı kazanabilirsiniz.

 

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu