İK Blog

Uluslararası Şirketlerin Takım Çalışması İçin Gerçekleştirdiği Etkinlikler

Şirketlerin takım yaratmak için gerçekleştirdiği oyunlaştırma örnekleri.

Oyunlaştırma etkinliklerinin çalışan bağlılığına ve mutluluğuna katkısı herkes tarafından biliniyor. Özellikle pandemi döneminde şirketler uzaktan çalışanları yakınlaştıracak etkinliklere yöneldi. Araştırmalar bu etkinliklerin şirket içi yakın arkadaşlıkları 7 kat, çalışan bağlılığını ise %50 artırdığını ortaya koyuyor. Bunlardan bir çoğu eğlenceli.

Amazon: Sanal Oyun Etkinliği

Pandemi nedeniyle bir araya gelemeyen ekipler için oyun şirketleri tarafından, uzaktan çalışanları koordinasyonunu artırmak için tasarlanmış oyunlar bu yıl çok ilgi gördü. Uber, Dell, Google, Spotify, Youtube, LinkedIn gibi birçok şirket sanal oyunlarla çalışanları birbirine bağladı.

Kaçış Oyunları

Kaçış oyunları genellikle özel mekanlarda oynanabilen heyecanlı aktiviteler olarak biliniyor. Ancak pandemi sebibiyle birçok şirket çalışanlarına bu oyunları çevrimiçi deneyimlettirdi. Amaç ipuçlarını birlikte değerlendirmek ve koordine olmak olunca mesafeler unutuldu.

Çevrimiçi Bilgi Yarışmaları

Bütün ekibin birlikte cevaplamaya çalıştığı bir bilgi yarışması bir takım oluşturmak için harika bir yol. Üstelik bir bilene danışılması gerektiğini en güzel anlatan yol.

cevrimici bilgi yarismasi

BONUS: Pandemiden Önce Bir Oyunlaştırma

Coca Cola: Ekip Çalışması İçin Oyunlaştırma Etkinliği

Coca Cola merkez ofisindeki toplantı odalarından birini gizlice kaçış odasına çevirdi. Ardından çalışanları odaya rutin bir toplantı için davet etti. Ancak çalışanlar odaya girdiğinde bunun sıradan bir toplantı olmadığını fark ettiler. Görevleri takım oluşturmak, koordineli bir şekilde ipuçları takip ederek çalınan mücevherleri kurtarmaktı. Coca Cola çalışanları takım olmayı eğlenceli bir yoldan deneyimlemiş oldu.

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu