Atamalar

Danone’de Gamze Çuhadaroğlu’na Ek Görev

Danone Türkiye, Sütlü Ürünler, Hayat Su, Nutricia Medikal Beslenme ve Nutricia Anne Bebek Beslenmesi şirketlerinin belli fonksiyonları arasında sinerji yakalamak üzere İş Destek Birimi oluşturdu. Buna göre her şirket, günlük faaliyetlerine mevcut şekilde devam ederken “finans”, “insan kaynakları”, “genel sekreterlik” ve “bilişim” alanlarını kapsayan İş Destek Birimi’ne deneyim ve bilgi birikimini aktararak, grup şirketleri arasındaki sinerjinin ve verimliliğin artırılmasına katkıda bulunacak.

Bu sürecin sağlıklı ve etkin şekilde devam etmesi için yapılan atamalar doğrultusunda Gamze Çuhadaroğlu, Danone Nutricia Anne Bebek Beslenmesi Türkiye Genel Müdürlüğü görevinin yanı sıra Entegrasyondan Sorumlu Genel Müdürlük rolünü üstlenecek. Çuhadaroğlu, yeni görevine 1 Nisan tarihi itibariyle başladı.

Gamze Çuhadaroğlu kimdir?

Boğaziçi İşletme bölümü mezunu olan Çuhadaroğlu, iş hayatına 1994 yılında Unilever’de başladı. Çuhadaroğlu, Unilever’deki kariyerine, çeşitli kategori ve ürünler için hem yerel hem de global  görevler üstlenerek devam etti. 2004 yılında Danone Anne Bebek Beslenmesi’nde Pazarlama Direktörü olarak görev yapmaya başlayan Çuhadaroğlu, 2008 yılında Genel Müdürlük görevine terfi etti. Çuhadaroğlu, 2013 yılından bu yana Danone Nutricia Anne Bebek Beslenmesi Türkiye ve Orta Doğu Bölge Başkanı görevini yürütmekteydi.

2014 yılında Mediacat tarafından gerçekleştirilen Fark Yaratan Kadınlar sıralamasında Global Lider ödülüne layık görülen Çuhadaroğlu, 2014’ten bu yana her yıl Ekonomist Dergisi’nin Türkiye’nin “En Güçlü 50 Kadın CEO’su” arasında gösteriliyor. Ayrıca, 2016 yılında Fortune Dergisi’nin “En Güçlü 10 Global Kadın Lider” listesinde de yer aldı.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu