Disney’den TikTok’a Transfer

Disney yöneticisi Kevin Mayer, video paylaşım platformu TikTok'un yeni CEO'su oldu.

Disney’in yayın işlerinin başındaki isim olan Kevin Mayer, görevinden ayrılarak popüler video paylaşım uygulaması TikTok’un yeni CEO’su oldu. Mayer ayrıca TikTok, Musical.ly, Toutiao, BuzzVideo, Vigo Video gibi uygulamaların sahibi olan ByteDance’te operasyon sorumlusu olarak görev alacak.

Disney CEO’su Bob Chapek, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Kevin son yıllarda doğrudan tüketiciye yönelik işlerimizin başında yer alarak yıllar boyunca şirketimiz üzerinde olağanüstü bir etki bıraktı.” ifadelerine yer verdi. Kevin Mayer, ByteDance ve TikTok’taki yeni görevine 1 Haziran itibarıyla başlayacak.

Kevin Mayer, TikTok ve ByteDance’ta üst düzey yönetici rollerini üstlenecek

ByteDance’in basın açıklamasına göre Mayer, ByteDance’ın küresel gelişimini sağlamaktan ve kurumsal gelişim, satış, pazarlama, kamu işleri, güvenlik, denetleme ve hukuk da dahil olmak üzere şirketin kurumsal faaliyetlerini denetlemekten sorumlu olacak. Mayer, COO rolünde müzik, oyun, Helo uygulaması ve gelişmekte olan diğer işlere liderlik edecek. Ayrıca hızla büyüyen video platformu TikTok’un CEO’luk görevini yürütecek.

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu