Enerjisa Enerji’de Bayrak Değişimi

Enerjisa Enerji A.Ş.’nin CEO’luk görevine, 1 Kasım 2019 tarihi itibarıyla, halen Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürlüğü görevini yürüten Murat Pınar atandı.

EnerjiSa Enerji A.Ş.’nin 2018 yılından bu yana CEO’luk görevini üstlenen Ziya Erdem, 31 Ekim 2019 tarihi itibarıyla görevinden ayrılma kararı aldı. Yerine halen Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürlüğü görevini yürüten Murat Pınar getirildi.

Murat Pınar Kimdir?

Murat Pınar, Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden mezunu olmuş ve MBA diplomasını London School of Commerce & University of Wales’ten almıştır.Profesyonel kariyerine 1998 yılında Siemens’te başlamış olan Murat Pınar, 2005’ten 2010 yılına kadar Nokia NSN’de 13 farklı ülkede sorumlu Saha Operasyon Müdürlüğü ve Telekomünikasyon, Fiber Optik, Altyapı, İnşaat ve Entegrasyon süreçlerinde program yöneticiliği görevlerini üstlenmiştir.

Murat Pınar, 2010 yılında Enerjisa bünyesine dâhil olmuş ve 2015 yılına kadar Enerjisa dağıtım bölgeleri Başkent, Ayedaş ve Toroslar organizasyonlarında çeşitli üst yönetici rollerinde bulunmuştur. Murat Pınar, 1 Kasım 2019 tarihi itibarıyla Enerjisa Enerji A.Ş’de CEO’luk görevinden sorumlu olacak.

Etiketler

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı