Atamalar

Fleetcorp’un Yeni CEO’su Barbaros Çıtmacı Oldu

Fleetcorp'un Yeni Genel müdürüBarbaros Çıtmacı

Fleetcorp’un CEO’su Dominique Cardineau, görevini Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barbaros Çıtmacı’ya devretti.

Barbaros Çıtmacı Kimdir?

1997 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Muhasebe ve Finans bölümünü bitiren Çıtmacı, 1998-2002 yılları arasında aynı üniversitede Sermaye Piyasaları ve Borsa üzerine MBA masterı yaptı. Çıtmacı, 2002-2008 yılları arasında ise yine aynı üniversitede Bankacılık üzerine doktarasını tamamladı. Kariyerine 1997 yılında Deutsche Bank Türkiye Hazine Bölümü’nde portföy yöneticisi ve araştırma uzmanı olarak başlayan Çıtmacı, 2000-2011 yılları arasında Doğuş Grubu’nun banka ve banka dışı finansal kuruluşlardaki ortaklıklarında hazine, finans, strateji ve iş geliştirme alanlarında üst düzey yönetici olarak görev aldı. 2012’de Fleetcorp’ta katılarak yaklaşık 3,5 sene genel müdür yardımcısı olarak görev yapan Çıtmacı, ayrıca 8 yıl Vdf’de (VW Financial Services AG-Doğuş ortaklığı) ve 3 yıl da GE Money Romania’da (GE Capital – Doğuş ortaklığı) çalıştı.

VW FS’in gelişmekte olan ülkeler masasında çok yönlü rol alan, 2005-2008 yılları arasında ise Brezilya ve Hindistan’da bulunan hazine ve sermaye piyasaları takımlarında görev yapan Çıtmacı, Fleetcorp’un %100 sermayedarı The International Investor Yatırım Komitesi’ne de destek vermeyi sürdürüyor. Ayrıca şu ana kadar akademik alanda, üniversitelerde “Gelişmekte Olan Piyasa Ekonomilerinde Yatırım”, “Fon Yönetimi”, “Finans Organizasyonu Oluşturma”, “Merkez Bankası B/S ve Hazine/Fon Yönetim Stratejileri”, “Sermaye Piyasası İhraçları”; “İş Yerinde Strateji” gibi konularda birçok konferans verdi.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu