Atamalar

Hilti Türkiye’nin Yeni Genel Müdürü Sebastian Barth Oldu

Hilti Türkiye ve Orta Asya Genel Müdürü” pozisyonuna 2016 yılı itibariyle atanan Sebastian Barth, Hilti’nin Türkiye’deki faaliyetlerinin yanı sıra bölgesel üs Türkiye’ye bağlı olan Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Moğolistan, Kırgızistan, Ermenistan, Gürcistan, Tacikistan, Moldova ve Kuzey Irak’ta Hilti operasyonlarının yönetimini üstlenecek.

Sebastian Barth Kimdir?

Sebastian Barth

Londra Üniversitesi’nde İktisat lisans derecesini bitiren Barth,  işletme yüksek lisans derecesini ise Paris’te bulunan Insead’den aldı. İngilizce, Almanca, İtalyanca ve Çince dahil olmak üzere çok sayıda dil bilen Barth, ayrıca Türkçe dersler alıyor.

Barth, Hilti bünyesine Ekim 2010 yılında Solar Sistemler Asya Şirket Müdürü olarak başladı. Görevi kapsamında Asya’da Hilti’nin güneş enerjisi faaliyetlerini başlattı ve 3 yıl içinde son derece başarılı bir işletme kurmayı başardı. Çin ve Japonya başta olmak üzere pek çok yerde ürün geliştirme, tedarik, lojistik ve satış ekipleri kurdu. Güneş enerjisi sektöründe elde ettiği başarının ardından, Almanya’da Hilti’nin temel iş kolunda Satış Direktörlüğü görevini üstlendi.

Hilti ailesine katılmadan önce Barth, McKinsey & Company’de önce İş Analisti ve sonrasında Müdür Yardımcısı olarak 9 yıl görev yaptı. Kariyerinin büyük bir kısmını Amerika Birleşik Devletleri’nde geçiren Barth, enerji ve endüstriyel sektörlerde rol aldı.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu