Atamalar

Metro Türkiye’nin Yeni İnsan Kaynakları Direktörü Ebru Taşcı Firuzbay Oldu

Ebru Taşcı Firuzbay, 4.200’den fazla çalışanı olan Metro Türkiye’nin İnsan Kaynakları Direktörü olarak atandı.

21 şehirdeki 37 mağazasında yaklaşık 4.200 çalışanıyla müşterilerine hizmet veren Metro Türkiye’nin yeni İnsan Kaynakları Direktörü Ebru Taşçı Firuzbay oldu.

Ebru Taşçı Firuzbay kimdir?

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı yıl çalışma hayatına Garanti Bankası’nda başlayan Ebru Taşçı Firuzbay, burada İşletme Bankacılığı bölümünde şube, bölge ve genel müdürlükte farklı rollerde görev aldıktan sonra, 2005’te Türk Ekonomi Bankası’na Bireysel Bankacılık çatısı altında İşletme Bankacılığı Satış ve Strateji Planlama Müdürü olarak geçti. Sonrasında, 2011 – 2018 tarihleri arasında BNP Paribas Cardif Türkiye’ye İnsan Kaynakları ve Organizasyon’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Firuzbay, Metro Türkiye’ye katılmadan önce son olarak 2018 yılından bu yana Alternatif Bank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığını ve İcra Kurulu Üyeliği görevini yürütüyordu.

5 Temmuz 2021 itibariyle yeni görevine başlayan Firuzbay, Metro Türkiye’nin tüm İK stratejileri ve süreçlerinden sorumlu olacak, bu görevine ek olarak Metro Türkiye yönetim kurulunda da üye olarak yer alacak.

Ebru Taşçı Firuzbay 2017 yılından beri yönetim ekibinde yer aldığı PERYÖN’de 26. dönemde de Yönetim Kurulu üyesi, aynı zamanda Yönetim Kurulunda Kadın Derneği’nin 3. dönem mentisi.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu