Atamalar

PepsiCo Türkiye’de Üst Düzey Atamalar

PepsiCo Türkiye, büyümeyi destekleyecek operasyon modelindeki dönüşümün ilk adımını ticari fonksiyonları üstlenen liderlik ekibinde yaptığı değişikliklerle attı.

PepsiCo Türkiye’de üst düzey atamalar gerçekleşti. Hayata geçirilen değişikliklerle birlikte;

  • Evrim Şen, Satış Başkan Yardımcısı,
  • Sezer Ulaşer, Ticari Operasyonlar Kıdemli Direktörü ve
  • Gizem Turan Pazar Strateji, İçgörü, ve Dijital Kıdemli Direktörü olarak görev yapmaya başladı.

Evrim Şen Kimdir?

1597409198 Evrim SenYeni yapılanmayla birlikte Ticari Kıdemli Direktör olarak görev yapmakta olan Evrim Şen, 1 Ağustos itibariyle Satış Başkan Yardımcısı olarak atandı. İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra Ashridge Business School’da Stratejik Pazarlama programını tamamlayan Evrim Şen, PepsiCo bünyesine 2012 yılında, İngiltere Pazarlama Direktörü olarak katıldı. Son olarak PepsiCo Türkiye Kıdemli Ticari Direktör görevini üstlenen Evrim Şen, şirketteki kariyeri süresince Rusya, Türkiye, Polonya gibi önemli pazarları kapsayan Doğu Avrupa Bölgesi’nde farklı pazarlama görevlerini yürüttü. Şen, yeni görevinde şirketin büyümesini destekleyecek satış operasyonlarına liderlik edecek.

 

Sezer Ulaşer Kimdir?

1597409147 Sezer UlaserYeni yapılanma çerçevesinde, daha önce Geleneksel Kanal Kıdemli Satış Direktörü olarak görev yapmakta olan Sezer Ulaşer, Ticari Operasyonlar Kıdemli Direktörü olarak atandı. Ulaşer yeni görevinde satış planlama, ticari pazarlama, Pazara Açılma (Go-to-Market) operasyonları ve organizasyonel yetkinlik gibi konulara odaklanan bir ekibi yönetecek. Uludağ Üniversitesi İşletme bölümünü mezunu olan Sezer Ulaşer, PepsiCo Türkiye bünyesine 2004 yılında Proje Sorumlusu olarak katıldı. Merkez ofiste Satış Operasyon alanında çalıştıktan sonra sırasıyla Bölge Müdürlüğü ve Satış Müdürlüğü gibi önemli sorumluluklar üstlendi. Sonrasında tekrar merkez ofise dönerek Strateji tarafında çalışan Ulaşer, 2014 yılında ise Türkiye içecek Satış Direktörü olarak görev yapmaya başladı. Sezer Ulaşer, 2018 yılından bu yana hem Yiyecek hem de İçecek kategorilerinden sorumlu Kıdemli Satış Direktörü olarak görev yapıyordu.

Gizem Turan Pazar Kimdir?

1597409132 Gizem Turan PazarPepsiCo’da yaşanan dönüşüm çerçevesinde, sürdürülebilir büyüme sağlayabilmek için stratejik gelişim planlarına odaklanabilmek adına da bazı adımlar atıldı. Bu organizasyon çerçevesinde, daha önce Araştırma ve Satış Strateji Kıdemli Direktörü olarak görev yapmakta olan Gizem Turan Pazar, Strateji, İçgörü ve Dijital Kıdemli Direktörü olarak atandı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmasının ardından ODTÜ Psikoloji Bölümünde Sosyal Psikoloji yüksek lisansını tamamlayan Pazar, Northwestern Universitesi Kellogg School of Management’tan da MBA derecesine sahip. 2011 yılında PepsiCo Türkiye bünyesine Şekerleme Kategorisi Pazarlama Müdürü olarak katılan Pazar, Family Fun ve Şekerleme Kategorisi Pazarlama Müdürü ve Yiyecek Pazarlama Kıdemli Müdürü pozisyonlarının ardından 2017-2019 yılları arasında PepsiCo Türkiye’nin dönüşüm ajandasına liderlik etmişti.

Kentsel Dönüşüm

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu