İK Televizyonu

Performansınızı Arttıracak ve Motivasyonunuzu Yükseltecek 8 Film

Motivasyonunuzu yükseltecek filmleri derledik.

Yaz bitmek üzere. Artık boş zamanlarımızda dışarı çıkıp gezmek yerine evde keyifli zaman geçirmenin vakti. Evde eğlenerek zaman geçirirken bir yandan da yazın yorgunluğunun neden olduğu motivasyon düşüklüğüne çare bulabilirsiniz. Evde geçirilen boş zamanların favori eğlencesi olan filmlerle ilham perilerini çağırmak mümkün.

Motivasyonunuzu arttırmanıza yardımcı olacak 8 film önerisi hazırladık.

 

#1 Kazanma Sanatı

Başarısız ve fakir bir takım ve takımın başında çaresiz bir başkan. Hiç kimsenin denemediği bir stratejiyi uyguluyorlar. “Sıfır noktasından zirveye nasıl çıkılır?” sorusuna cevap niteliğinde bir film.

 

#2 Inside Bill’s Brain

Microsoft’un kurucusu ve CEO’su Bill Gates’in başarı hikayesinin anlatıldığı bu belgesel-film’de farklılıkların ne kadar işlevsel kullanılabileceğini göreceksiniz.

 

#3 The Intern

80 yaşında bilgisayar dahi kullanamayan emekli bir adam yeni nesil bir şirkette stajyer olarak işe başlarsa ne olur? Baş rolde Robert de Niro’nun olduğu bu filmde “azim” nedir onu göreceksiniz.

 

#4 Umudunu Kaybetme

Elindeki bütün parayı başarısız bir girişime harcayan orta yaşlı bir baba ve bakmaktan sorumlu olduğu oğlunun hikayesi. Parasızlıktan dolayı evsiz kalıyorlar. Sonrasında ise Wall Street’te işe girmek için var gücüyle işe sarılıyor. Bu filmin gerçek bir hayat hikayesi olduğunu da sakın unutmayın!

 

#5 The Wolf of Wall Street

Efsane bir ekiple çekilmiş bir kült film. 3 saat 30 dakika olan filmde ne ararsanız var. Leonardo Di’Caprio’nun baş rolde olduğu film size 3 saat 30 dakikanın çok kısa bir süre olduğunu hissettirecek. Film bittikten sonra ne kadar hırslı olduğunuz konusunda kendinizi eleştirebilirsiniz bizden söylemesi 🙂

 

#6 The Social Network

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’ün anlatıldığı eser. Facebook gibi büyük bir şirketin kuruluşunda ne gibi sorunlar olduğuna yakından bakın. Girişimciler için ders niteliğinde bir film.

 

#7 Green Book

2018 yılında birçok Oscar ödülü almış ve şimdiden kült olmuş bir film. 1900’lü yıllar Amerikası’nda ten rengine rağmen ünlü olan ama yine de sayısız engele takılan mükemmel bir müzisyen ve onun en yakın dostunun hikayesi. Filmde dostluğun öneminden tutun da bütün farklılıklara rağmen işinin en iyisi olmaya kadar ne ararsanız var. Şiddetle tavsiye ediyoruz.

 

#8 Whiplash

Hırslı bir şef, hayalleri olan bir müzisyenle çalışırsa; bir yandan da orkestrada egolar çatışırsa ne olur? Filmdeki karakterlere karşı nasıl duygular besleyeceğinizi bir türlü anlayamayacaksınız. Yine de o son sahnede büyüleneceğinize eminiz. Dostça uyarı: Bu filmi izledikten sonra müzik kursuna yazılan kişi sayısı oldukça yüksektir 🙂

Kentsel Dönüşüm

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu