Atamalar

Sabancı Holding’de İki Yeni Atama

Sabancı Holding’de atamalar.

Sabancı Holding Çimento Grup Başkanlığı görevine Mehmet Hacıkamiloğlu getirilirken, Akçansa Genel Müdürlüğüne Umut Zenar atandı.

Sabancı Holding’de uzun yıllardır topluluk bünyesinde önemli sorumluluklar üstlenen ve en son Akçansa Genel Müdürü olarak görevine devam eden Mehmet Hacıkamiloğlu, Sabancı Holding Çimento Grup Başkanlığı görevine atandı. Akçansa Genel Müdürlüğü pozisyonuna ise, yine aynı şirkette satış ve pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini yürüten Umut Zenar atandı.

İki yeni atamayla ilgili konuşan Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul, “Türkiye’nin Sabancı’sı olarak yöneticilerimizi bünyemizde geliştiriyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Betonsa’da tesis yöneticisi olarak ilk görevine 1993 yılında başlayan Mehmet Hacıkamiloğlu’nu Çimento Grup Başkanı olarak; Akçansa’da satış uzmanı olarak 2004 yılında Topluluğumuza katılan Umut Zenar’ı da Akçansa’nın yeni Genel Müdürü olarak görmek bize gurur veriyor. Bu da gösteriyor ki, insan kaynaklarımız bizi farklılaştıran, ileri taşıyan ve bizi büyük bir aile yapan en önemli değerimizdir.” dedi.

Mehmet Hacıkamiloğlu Kimdir?

MehmetHacikamiloglu

1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan Hacıkamiloğlu, 2001 yılında Sabancı Üniversitesi’nde Executive MBA programını tamamladı. 1992-1993 yılları arasında Üstay İnşaat şirketinde Saha Mühendisi olarak görev yapan Hacıkamiloğlu, Sabancı Topluluğu’na 1993 yılında katılarak Betonsa’da sırasıyla Hazır Beton Tesis Şefi ve Yatırım ve Planlama Şefi olarak çalıştı. 1997-1999 yılları arasında Akçansa’da Strateji Geliştirme ve Planlama Müdürü, 1999-2001 yılları arasında Agregasa’da Şirket Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2001-2003 yılları arasında Akçansa’da Finans Koordinatörü olarak çalıştı. Hacıkamiloğlu, 2003 yılında Çimsa’ya Mali ve İdari İşlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.  1 Temmuz 2006 tarihinde Çimsa Genel Müdürlüğü görevine atanan Mehmet Hacıkamiloğlu 1 Eylül 2014 tarihinden itibaren de Akçansa Genel Müdürlüğü görevini yürütüyordu.

Umut Zenar Kimdir?

Umut Zenar

2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan Zenar, 2010 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde Executive MBA programını tamamladı. Kariyerine 2003 yılında Zorlu Enerji Grubu’nda İş Geliştirme ve Planlama Uzman Yardımcısı olarak başlayan ve Topluluğumuza 2004 yılında katılan Zenar, 2004-2013 yılları arasında Akçansa’da sırasıyla, Satış Uzmanı, Pazarlama ve Satış Planlama Yetkilisi, Strateji ve İş Geliştirme Müdürü ve Strateji, İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. Zenar, 2013 yılından bugüne Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu