Atamalar

TikTok’un CEO’su İstifa Etti

Çin menşeli ByteDance’ın video paylaşım uygulaması TikTok’un CEO’su Kevin Mayer, görevde henüz dördüncü ayını dolduramadan istifa ettiğini duyurdu.

Dünyaca ünlü video paylaşım uygulaması TikTok bir süredir ABD yönetimiyle tartışma halindeydi. Bunun sebebi ise,TikTok’un ABD’lilerin kişisel verilerini topladığını belirterek uygulamanın ABD’li bir firmaya satılmaması durumunda ülkede yasaklanacağını açıklayan Donald Trump ile yaşanan gergin ilişkilerdi. Trump’ın bu açıklaması ardından TikTok, kararnameye yönetime açtığı davayla cevap vermişti.

CEO Kevin Mayer ise henüz dördüncü ayını doldurmadığı halde, ABD ile yaşanan siyasi protokoller gerekçesiyle işinden istifa ettiğini açıkladı.

Ekibine yolladığı e-postada geçtiğimiz haftalarda siyasi iklimin keskin bir şekilde değişmesiyle birlikte kurumda yaşanan yapısal değişikliklerin neleri gerektireceği ve bu durumun CEO olarak üstlendiği sorumluluk adına ne ifade ettiği üzerine düşündüğünü belirten Mayer, anlaşmazlıkların çözülmesine artık çok az bir zaman kalsa da üzülerek şirketten ayrılmaya karar verdiğini açıkladı.

Kentsel Dönüşüm

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu