Atamalar

Warburg Pıncus Türkiye Baş Danışmanı Murat Mergin Oldu

Warburg Pıncus’un Türkiye Baş Danışmanı olan Murat Mergin, Türkiye’de yeni yatırım fırsatlarını belirleme ve değerlendirme konularında şirkete destek verecek.

Atama hakkında konuşan Warburg Pincus’un Avrupa operasyonlarının Başkanı Dan Zilberman, “Türkiye, Avrupa’daki en hızlı büyüyen ekonomilerden biri. Sahip olduğu cazip demografik profiliyle ilginç yatırım fırsatları sunacağına inanıyoruz. Murat Mergin gibi deneyimli bir profesyonelle çalışacak olmaktan büyük memnuniyet duyuyor, bizim için önemli bir pazar olan Türkiye’de başarılı yönetim ekipleri ve girişimcilerle işbirlikleri geliştirmeyi umuyoruz.” dedi.

Murat Mergin ise “Dünya çapında şirket yatırımları konusunda önemli başarılara imza atan, deneyimli Warburg Pincus ekibinin parçası olmaktan mutluluk duyuyorum. Türkiye pazarı, önümüzdeki yıllarda Warburg Pincus’un sürdürülebilir ölçekli şirketler geliştirmeye yönelik uzun vadeli yaklaşımını uygulayabileceği pek çok fırsat sunacaktır.” şeklinde konuştu.

Murat Mergin Kimdir?

Bankacılık sektöründe üst düzey yönetici pozisyonlarında 27 yılı aşkın deneyime sahip olan Mergin, son olarak Garanti Bankası’nda CFO görevinde bulundu. Daha önce bankada Finansal ve Stratejik Planlama ile Kurumsal Strateji ve Yatırımcı İlişkilerinden sorumlu olan Mergin, Garanti Bankası’nda çalışmaya 1994 yılında Finansal Kurumlar Müdürlüğüne Müdür Yardımcısı olarak başladı. Garanti Bankası’ndaki kariyeri sırasında banka için çok sayıda önemli satın alma ve birleşmeye, sermaye piyasası işlemlerine imza attı. Mergin, Garanti’den önce çeşitli özel sektör bankalarında yöneticilik görevleri üstlendi.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu