Galeriler

İşe Alımda Yeni Bir Program: TikTokResumes

TikTok yeni programı "TikTokResumes"i tanıttı.

2016 yılından beri kullanılan Çin merkezli video yaratma ve paylaşma platformu TikTok, yeni programını geçtiğimiz günlerde tanıttı. “TikTokResumes” adı verilen program, Target, NBA, NASCAR ve Shopify gibi firmalar tarafından pilot olarak kullanılmaya başlandı.

Pandeminin yarattığı online mülakat sürecini fırsata çeviren TikTok, Z kuşağı için alışılmışın dışında bir iş başvurusu süreci yaratacağını açıkladı. Çalışan arayışındaki şirketler ile iş arayanları kısa videolar ile buluşturacağı “TikTokResumes” programıyla pilot programı duyuran TikTok, 31 Temmuz 2021 tarihinden sonra programı tamamlayacağını açıkladı.

“TikTokResumes” ile işe alım uzmanlarına yeni bir alternatif vaat ediyor.

Tiktokresumes yeni dönemde kurumların insan kaynakları işe alım birimlerine özellikle kendini ifade etme yeteneği bulunan adayları filtreleme imkanı sunarak, diğer kariyer portallarından farklılaşmayı hedefliyor. Öte yandan programın ilgi görmesi halinde ise, adaylar tarafında yakın bir gelecekte alışılagelmiş özgeçmiş stilinin de değişmesi gerekecek gibi duruyor.

TikTok’un yaptığı açıklamaya göre TikTokResumes programı “başvuruda bulunan kişilerin yeteneklerini ve becerilerini sergileyebilecekleri bir vitrin” imkanı sağlıyor.

@makena.yeeHere are the reasons why YOU should hire me! Don’t be shy, let’s get in touch. ##tiktokresumes ##tiktokpartner♬ original sound – MAKENA

Ön yazı tarih mi oluyor?

Telefon uygulamasında ve web sitesinde pilot programı yayınlayan TikTok, işverenler ile iş arayanları tek çatı altında buluşturmayı hedefliyor. TikTokResumes sitesine giriş seviyesinden direktör seviyesine kadar ilan veren kurumlar, TikTok videoları ile başvuru alıyor. Başvuru yapmak isteyenler ise çektikleri TikTok videosunu şirketlerin başvuru sayfasına yüklüyor. TikTok, işe alım uzmanlarına özgeçmiş, CV ve niyet mektubunu birkaç dakikalık videoda inceleyebilecekleri bir yol sunuyor. Böylelikle adaylar kuruma özel iş başvuruları da yapabiliyor.

Genellikle Z kuşağının yoğun olarak kullandığı TikTok, TikTokResumes programını gençler için iş başvurusu sürecinde eğlenceli ve alternatif bir yol olarak ön plana çıkmayı hedefliyor.

Şimdilik Amerika Birleşik Devletlerinde uygulanan pilot programın önümüzdeki yıllarda dünyanın her yerinde uygulamaya konulacağı düşünülüyor.

Kentsel Dönüşüm

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu