Galeriler

Ofis Bitkileri ve Faydaları

Ofis bitkilerinin iş hayatına renk katan faydaları.

ofis bitkileri faydalari

Yapılan bir araştırmaya göre ofiste bulunan bitkileri çalışan motivasyonundan, verimliliğine kadar birçok alanda pozitif etkiye sahip. Teksas A&M Üniversitesi akademisyeni Dr. Roger S. Ulrich’in yaptığı araştırmaya göre, canlı bitkilerin varlığı, stresten kurtulmanıza yardımcı oluyor. Ofisteki masanızda bulunan saksı bitkileri çalışanlara enerji veriyor, ofis alanlarının belirli noktalarına yerleştirdiğiniz bitkiler ise ofisteki gürültüyü azaltıyor. Bu yüzden her çalışanın masasında küçükte olsa bir ofis çiçeği olması önemli.

Üstelik ofis bitkilerin birçok faydası bulunuyor. Yapılan araştırmalara göre, ofis çiçekleri havada bulunan bakterilerin miktarını azaltarak çalışma ortamımızdaki havanın daha sağlıklı olmasını sağlıyor. Bir diğer ilginç gerçek ise ofis çiçeği bulunmayan çalışanlar, diğerlerine göre daha fazla mazeret izni kullanıyor ve alerjik sorunları yaşıyor.

Peki ofiste hangi bitkiler beslenebilir? Hangi bitki neye faydalıdır?

İşte ofis bitkilerinin başlıca faydaları; kan basıncını düşürür, stresi azaltır, nem artırır, hastalığı azaltır, hava, temizler, tozu azaltır, enerji maliyetlerini düşürür, çalışan yanıtlama süresini hızlandırır, problem çözme yeteneğini arttırır, yaratıcılık artırır, beyin aktivitelerini arttırır, olumlu bir görünüm sağlar, bir ruh halini pozitif etkiler, sakinleştirici bir etkisi var, öğrenmeyi artırır, verimliliği ve performansı arttırır, gürültü azaltmaya katkıda bulunur, ofis görünümünü iyileştirir, dikkat dağıtıcı şeyleri azaltır.

Ofisinize bitki almayı planlıyor ama bu işlerden hiç anlamıyorsanız, işte ofisinize iyi gelecek 7 çiçek!

Kentsel Dönüşüm
1 2 3 4 5 6 7 8Sonraki sayfa

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu