PERYÖN İnsana Değer Ödülleri 2021 Sahiplerini Buldu

PERYÖN - Türkiye İnsan Yönetimi Derneği’nin 2008 yılından bu yana aralıksız düzenlediği İnsana Değer Ödülleri sahiplerini buldu.

İnsan yönetimi alanında iz bırakan, ilham kaynağı olan ve insana değer veren çalışma ve uygulamaların değerlendirildiği PERYÖN İnsana Değer Ödülleri, 25 Kasım 2021’de düzenlenen ödül töreniyle 13’üncü kez sahiplerini buldu.

PERYÖN – Türkiye İnsan Yönetimi Derneği’nin 2008 yılından bu yana aralıksız düzenlediği ödüllere bu yıl 43 kurum, 65 ayrı kategoride başvuruda bulundu. PERYÖN İnsana Değer Ödülleri, insan kaynakları alanındaki yenilikçi, yaratıcı ve başarılı uygulamaları tanıtmak, örnek teşkil eden çalışmaları sektöre kazandırmak amacıyla düzenleniyor.

Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş. (ESBAŞ), Avrupa İnsan Yönetimi Birliği (EAPM) tarafından desteklenen İnsana Değerde Liderlik Büyük Ödülü’nün sahibi oldu. ESBAŞ’ın ödülünü Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi Direktörü Numan Özcan ve PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı Buket Çelebiöven’in oluşturduğu özel bir heyet takdim etti.

Büyük ödül ESBAŞ’ın oldu

PERYÖN İnsana Değer Ödülleri 2021’de, Avrupa İnsan Yönetimi Birliği (EAPM) tarafından desteklenen ve aynı zamanda Büyük Ödül olan İnsana Değerde Liderlik Kategorisi’nde Sahibinden.com, Şişecam, ESBAŞ ve Wat Motor’un projeleri yarıştı. Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonunda, Büyük Ödül’e ESBAŞ’ın ‘Bir Hayalin Ötesi’ adındaki projesi layık görüldü.

8 farklı kategorinin en iyi projeleri seçildi

PERYÖN İnsana Değer Ödülleri 2021’de ödül dağılımı şöyle gerçekleşti: Yeni Çalışma Modelleri Geliştirme Kategorisi / Wat Motor, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Yönetimi/ Mapfre Sigorta, Geleceğin İş Yaşamında Değer Yaratmak / Tüpraş, Dijital Dönüşüme Liderlik Etme / Şişecam, Öğrenen Organizasyon ve Öğrenme Çevikliği / Sun Tekstil, İşveren Markası, Bağlılık ve Kurum Kültürü Yönetimi / Enerjisa Üretim, Yaşam Kalitesini Destekleyen Uygulamalar / Maxion İnci.

Pandemi sürecinde insan yönetiminin öncelikli gündem konusu haline gelen Yaşam Kalitesini Destekleyen Uygulamalar kategorisi ödül tarihinde ilk kez değerlendirildi.

İş dünyası için ilham ve cesaret kaynağı

PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı Buket Çelebiöven, PERYÖN İnsana Değer Ödülleri’nin sektöre ve iş dünyası için ilham ve cesaret kaynağı olduğunu vurguladı. Pandemi sürecinde başarıyla uygulanan tüm projelerin ödüle layık olduğunu ve bu ödüllerin insan yönetimi tarihinin en zor dönemi sonrasında farklı bir önemi olduğunun altını çizen Çelebiöven; “Sadece Türkiye’de değil tüm dünyadaki insan yönetimi departmanlarının stres altındaki insanı yönetmekle ilgili sınav verdiği iki yılı geride bıraktık. Bu sürece rağmen, farklılık yaratmayı hedefleyen, son derece başarılı projeler ortaya koyan ve bununla da kalmayarak projeleriyle öne çıkan, model olma sorumluluğunu alan tüm katılımcılarımızı yürekten kutluyorum. Bu ödül sürecindeki her bir proje, insanı geleceğe taşıyan tüm çalışmalarda örnek teşkil edecek” dedi.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu