İK Blog

Çalışma Kapsülüne Dönüşen Kanepe Tasarımı

Birbirinden sıra dışı konseptler hazırlayan bir tasarımcı, yeni çalışması L20 ile klasik L kanepeleri evden çalışmayı kolaylaştıran izolasyon kapsüllerine dönüştürüyor.

Farkı tarzda hazırlanan tüm tasarımlar ilgimizi çekmiştir. İster evde ister ofiste özel alan yaratan tasarımlar her zaman ilgiyi üzerlerinde toplar. Özellikle son yıllarda alan kullanımından tasarruf eden, birden çok ihtiyaca cevap veren fonksiyonel tasarımlara karşı merakımız artmakta.

Koronavirüs pandemisi ile birlikte binlerce kişinin evden çalışmaya başlamasıyla da tasarımcıların yeni fikirleri gün ışığına çıkmaya başladı. Jak Studio imzalı konsept tasarım L20 de milyonlarca insanın ev ofis hayatını deneyimlediği böyle bir dönemde dikkat çekiyor. Londra’da bulunan mimari ve tasarım stüdyosu Jak Studio geleneksel L koltuk konseptini yeniden ele alarak kozaya dönüşebilir hale getirmiş. Tasarımcı ekip kendi deyimleriyle “geleceğin ev-iş yeri”ni yaratmayı hedeflemiş. L20 sıradan kanepelerde olduğu gibi yatağa da dönüşebiliyor.

L20 bigumigu 1

Tasarım Gürültü Önleyici Bir Kumaşa Sahip

Kapsülün içinde açılır bir masa, bir okuma ışığı, bir USB bağlantı noktası ve dizüstü bilgisayar şarj noktaları bulunuyor. Katlanır masa açıldığında mantar levha da kullanıma hazır oluyor. Bu levha, kanepenin sırt dayama kısmında saklı. Kanepenin kumaşı, gürültü kontrolü sağlayan bir malzeme. Bu sayede konsantre olmak için sessiz bir ortam sağlıyor ve kozayı konferans görüşmeleri için de uygun bir yer haline getiriyor.

L20 henüz konsept aşamasında ve Jak Studio prototipten seri üretime geçmek için iş birliği olanaklarını araştırıyor. Satışlardan elde edilecek gelirin tamamını Architects Benevolent Society’e bağışlamayı planlıyorlar. Bu dernek hastalık, işsizlik, kaza gibi nedenlerle maddi yardıma ihtiyaç duyan mimarlara ve tasarımcılara destek sağlıyor.

L20

L20 bigumigu 6

Kentsel Dönüşüm

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu