İK Blog

Home Ofis Uygulamaları

Uzaktan çalışmalar için en yaygın kullanılan uygulamaları derledik.

Corona virüsünün yaygınlaşmasıyla tüm Dünya’da birçok şirket evden çalışma sistemine geçiş yaptı. Peki uzaktan çalışmayı kolaylaştıracak iş uygulamaları hangileri?

İK Magazin olarak evinizi ofise çevirecek uygulamaları bir araya topladık.

İşte evinizi ofise çevirecek 5 faydalı uygulama;

ZOOM

zoom video konferans

Uzaktan çalışmanın en kötü taraflarından(?) birisi, yüz yüze toplantılara katılamıyor olmak.

Kim demiş? Tüm platformlarda çalışan zoom uygulaması ile çoklu ekranda video konferans yolu ile kalabalık toplantılar düzenleyebilmek mümkün. Ücretsiz versiyonu da bulunan uygulamanın ücretli versiyonunda çalışanların hayatını kolaylaştıracak birden fazla seçenek bulunuyor.

SERENE

serene day wise uygulamasi

Evden çalışmanın en büyük sorunlarından bir tanesi odaklanma problemi. Araştırmalara göre bir işe maksimum odaklanma süresi yaşa göre değişken şekilde 15 dakikayı geçmiyor.

Uzaktan çalışmanın yeterince verimli olmadığını düşünen yöneticilere cevap niteliğinde bir uygulama olan Serene sayesinde artık bu sorun da tarih oluyor. Şuan sadece Mac bilgisayarlarda olan bu uygulama dikkat dağıtacak site ve uygulamaları engelleyerek odaklanmayı kolaylaştırıyor.

GOOGLE – YANDEX DRIVE

google drive dosya

Birçok şirket hem alan kaplamaması hem de güvenlik nedeniyle mail içerisinde dosya gönderimini belirli boyutlarla kısıtlıyor. Peki işle ilgili paylaşılması gereken büyük dosyalar nasıl paylaşılacak? Google ve Yandex’in drive uygulamaları dosya paylaşımı için kolaylıklar sunuyor. Google uygulaması google drive gmail hesabı ile entegre çalışarak bulut sunucu üzerinde dosya paylaşımına olanak sağlıyor. Aynı servis yandexte de mevcut. Yandex kullanıcılara google dan fazla ücretsiz alan sağlarken ek avantajlar da sunuyor.

ANYDESK – TEAMVIEWER – VNC

uzaktan erisim programlari

Bilgisayarınızı ofiste unuttuysanız üzülmeyin. Uzaktan masaüstü erişim programları sayesinde bilgisayarınızı telefonunuza veya farklı bir bilgisayara getirmek mümkün. Uzaktan masaüstü uygulamaları sayesinde Dünyanın neresinde olursanız olun açık olan bilgisayarınızın içerisine girerek tüm bilgilere hükmedebilirsiniz.

CHROME FAVORİLER

sik kullanilanlar chorome

Google Chrome’un bu özelliği sayesinde ofis bilgisayarınızda kaydettiğiniz sık kullanılan sitelerine evdeki bilgisayarınızdan da ulaşmanız mümkün. Bunun için gmail adresiniz ile bulundupunuz bilgisayardan login olmanız ve ayarlar bölümünden sık kullanılan site seçeneklerini kullandığınız bilgisayara çağırmanız yeterli.

Şirketlerin Koronavirüsten Korunmak İçin Aldıkları Önlemler

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu