Galeriler

İstanbul’a Yakın Hafta Sonu Gezilebilecek Yerler

Hafta sonu için İstanbul'a yakın gezi rotalarını araştırdık.

İstanbul’dan sıkılıp hafta sonunda farklı yerler görmek isteyenler için İstanbul’a yakın hafta sonu gezilebilecek rotaları sizin için derledik.

İşte İstanbul’a yakın gezilebilecek yerler;

masukiye10052019 2

1.Maşukiye

Koceli ili sınırları içinde yer alan Maşukiye adeta yeşile hasret kalan İstanbullular için bulunmaz bir nimet. Sapanca Gölünün kıyısında yer alan bu doğa harikası yer, ofis hayatından bunalanlar için mutlaka görülmesi gereken listesinin başında geliyor. Burada hem stres atabilir hem de huzuru bulabilirsiniz. Maşukiye’de ayrıca organik ürünlerle birlikte kahvaltı yapabileceğiniz, bölgenin en lezzetli alabalıklarını yiyebileceğiniz restoranlar da bulunuyor.

abantgolu10052019

2. Abant Gölü

Bolu ili sınırlarında yer alan Abant Gölü, İstanbul’dan günübirlik gidilebilecek yerler arasında. Yılın her mevsimi farklı bir güzelliğe sahip olan Abant Gölü’nde birçok etkinlik yapabilirsiniz. Otobüsle Bolu otogarına geldikten sonra buradan minibüslerle Abant Gölü’ne gidebilirsiniz.

Darica Hayvanat Bahcesi

3. Darıca Hayvanat Bahçesi

Her ne kadar Koceeli’de yer alsa bile ulaşımı çok kolay bir yer haline gelen Darıca’da özellikle hayvanat bahçesini ziyaret edebilirsiniz. Halkalı-Gebze tren hattına binip son durakta inmeniz yeterli.

muradiye camii bursa

4. Bursa

Hızlı feribotla ya da otobüsle kolaylıkla ulaşabileceğiniz Bursa’nın her yerini gezebilirsiniz. Birçok gezgin için Bursa demek İskender Kebabı demek biliyoruz ama Trilye, Cumalıkızlık, İznik, Ulubat Gölü ilk akla gelen görülmesi gereken yerler.

nuzhetiye golcuk 10052019

5. Gölcük Nüzhetiye Şelalesi

Kocaeli’ne bağlı Gölcük ilçesinin Nüzhetiye köyünde bulunan bu güzel şelale hafta sonunda gidip görülesi yerler arasında.

eskisehir tarihi odunpazari evleri10052019 1

6. Eskişehir

Pendik’ten hızlı trenle 2,5 saatte ulaşabileceğiniz Eskişehir’de günübirlik hafta sonu seyahati için gidebileceğiniz en güzel yerlerden. Özellikle bal mumu müzesi ve şehir parklarını gezmenizi tavsiye ediyoruz.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu