İK Blogİş Dünyası

Farklı Tasarımlarıyla Öne Çıkan Dünyanın En Güzel Ofisleri

Devasa yapıları ve içerisinde barındırdığı birçok farklı alanı ile dikkat çeken dünyanın en güzel ofislerini sizin için derledik.

Ofisler şirketlerin vizyonunu, kültürünü ve gücünü gösterir. Ofisin tasarımı şirketin esnekliği ve çalışan mutluluğu için birçok fikir verebilir. Bunun için dünyanın en iyi ofislerini araştırdık. Evden çalışma oranının yükseldiği hatta şirketlerin kalıcı olarak evden çalışma modeline geçtiği bugünlerde bile güzelliği ve farklı tasarımı ile ofiste çalışma istediği uyandıracak ofisler var. Global şirketlerin merkez ofisleri devasa yapıları, sahip oldukları sosyal imkanları ile öne çıkıyor. İçlerinde etkinlik, yemek ve eğlence için  her şey düşünülmüş. Açık ofis olarak düşünülen ve hibrit çalışma sistemine uygun olarak inşa edilmiş bu ofislerde yok yok. İşte burada çalışsam eve gitmezdim dedirten dünyanın en güzel ofisleri.

1-Amazon – Seatle (ABD)

50 farklı ülkeden 40 binden fazla bitkinin olduğu bu devasa ofis binası yeşilliği ile dikkat çekiyor. Devasa bir botanik bahçesi gibi inşa edilen bu ofiste çalışanların mutluluğu için her şey düşünülmüş. Bina ayrıca mimarisi ile de dikkat çekiyor. Bu özellikleriyle dünyanın en güzel ofislerinden birisi olarak öne çıkıyor.

2-Adobe – Kaliforniya (ABD)

Dünyanın en büyük ve en iyi yaratıcı uygulamalarını geliştiren ve dünyanın her yerinde en çok tercih edilen uygulamalarının üreticisi olan Adobe’nin renkli ofisleri oldukça dikkat çekici. Ofis tasarımlarındaki sanatsal yaklaşım çalışma ortamını oldukça keyifli hale getiriyor.

 

3-Samsung – Slikon Vadisi (ABD)

Samsung’un 300 milyon dolar yatırımla kurduğu bu devasa ofiste çalışanlar için her şey düşünülmüş. Geleceğin çalışma ortamını yaratmak ve hibrit çalışma sistemini geliştirmek için tasarlanan bu futuristik bina farklı tasarımı ve ayrıntıları ile dikkat çekiyor.

4-Linkedin – Kaliforniya (ABD)

Artık masalar değil, çalışma ortamları önemli hale geliyor. Linkedin, yenilikçi hibrit ofisiyle çalışma ortamına farklı bir renk katıyor. Adını dünyanın en güzel ofislerinin arasına yazıyor.

 

 

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu