İK Blog

Hafta Sonuna Özel İzleyebileceğiniz 5 Kişisel Gelişim Filmi

Gerçek başarı hikayelerinden derlenen ilham verici filmleri sizin için listeledik.

Tüm zamanımızı evde geçirdiğimiz bu dönemde kişisel gelişimimize de önem vermemiz gerekiyor. Motivasyonunuzu yükseltecek ve zamanımızı en iyi şekilde değerlendirmenizi sağlayacak 5 kişisel gelişim filmini sizler için listeledik.

İşte güzel zaman geçirebileceğiniz 5 kişisel gelişim filmi;

1.İyilik Bul İyilik Yap

İyilik Bul İyilik Yap

Sosyal Bilgiler öğretmeni tarafından verilen bir ödevle başlayan film, dünyayı değiştirecek bir projenin ortaya çıkmasına vesile olur. Proje ödevi şudur: sana iyilik yapan bir kişiye karşılık, üç kişiye iyilik yap. Ödev konusu, ayrıca filmin de ana mesajını içerir.

IMDb : 8.2

 2. Ölü Ozanlar Derneği

Ölü Ozanlar Derneği

Film, İngiltere’de bir okulda geçer. Okul, aşırı statükocu ve tutucu bir eğitim modeline sahiptir. Buna rağmen okuldaki İngilizce öğretmeni, kalıpların kırılması gerektiğini söyleyen ve bunu öğrencilere de yansıtmak isteyen bir eğitimcidir. Okul idaresi, öğretmen ve öğrenciler arasındaki gerilim izlenilmeye değer.

IMDb: 9.1

3.Genç Çıraklar

Genç Çıraklar

Dijital dönüşüme ayak uydurmakta zorlanan iki genç personelin şirketten atılmaları ile başlayan güzel bir hikayedir. İki genç, dijital dünyanın en önemli markası Google’ye girmeye kendilerini adar ve bunun için bir plan yaparlar. Bu aşamadaki çalışmaları ve Google pozisyonlarına başvuru sırasındaki rakipleri ile rekabetleri ders niteliğindedir.

IMDb: 8.3

4.Rudy

Rudy

Yine azimle çalışıldığı zaman becerilerin geliştirilebileceğine dair çekilen önemli bir film. Fiziki güç ve kapasitesinden dolayı okul takımına alınmayan ve hayallerine erişimi engelleyen öğrencinin azimle çalışarak, okul takının enleri arasına nasıl girdiğine tanıklık edilebilir.

IMDb: 7.3

5. Forrest Gump

Forrest Gump (1994)

Forrest Gump, düşük I.Q. sahibi genç bir adamdır. Jenny ile tanıştığında ona aşık olur. Gump aralarında Elvis Presley, Kennedy, Nixon’ın da olduğu tarihsel kişilerle kaza eseri tanışır ve 50’lerden 70’lerin sonuna kadar gelen bir süre zarfında olaylar gelişir. Gump tamamen tesadüf olarak Vietnam savaşına ve Amerikan yakın tarihinin önemli olaylarına şahitlik eder ve hatta rol alır. Ancak bilmeden yaptıklarının ne kadar önemli sonuçları olduğundan da haberi yoktur.

IMDB: 8.8

Evde Yapılabilecek Aktiviteler Neler?

Kentsel Dönüşüm

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu