İK Blog

İngiltere’de 4 Gün Çalışma Denenmeye Başlandı

İngiltere'de Dünyanın en kapsamlı 4 gün çalışma denemeleri başladı.

İngiltere’de 6 ay boyunca 3 binden fazla çalışanın haftada 4 gün çalışacağı pilot uygulama başlatıldı. Maaşlarda da herhangi bir değişikliğe gidilmeyecek.

İngiltere’de ‘dünyanın en büyük yeni çalışma düzeni denemesi’ kapsamında yeni bir düzene geçişin ilk adımı atıldı.

Pilot uygulama kapsamında 70 farklı şirkette 3300’den fazla çalışan, haftada 4 gün çalışma düzenine geçti. 6 ay sürecek olan pilot uygulama 4 Day Week Global (4 Günlük Çalışma Haftası) ile Autonomy adlı düşünce kuruluşu, 4 Day Week İngiltere kampanya grubu ve Cambridge Üniversitesi, Oxford Üniversitesi ve Boston College’daki araştırmacılarla ortaklaşa başlatıldı.

4 Day Week Global’in Üst Düzey Yöneticisi Joe O’Connor, İngiltere’de başlatılan pilot uygulamaya ilişkin “Kovid-19 salgınını geride bırakırken, giderek daha fazla şirket bunun farkına varıyor. Rekabet için yeni sınır, yaşam kalitesidir ve daha az saat, çıktı odaklı çalışma, şirketlere rekabet avantajı sağlamanın aracıdır.” açıklamasında bulundu.

Denemeye katılan 70 işyeri arasında market, eğitim, işyeri danışmanlığı, konut, kozmetik, inşaat, gıda ve dijital pazarlama alanlarında hizmet veren şirketler bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER

Haftada 4 Gün Çalışma Dünyada Farklı Ülkelerde Deneniyor

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu