İş Yerinde Yapmak İsteyip Yapamadıklarımız

Aynı sandalyede bütün gün oturup bilgisayar karşısında iş yapmanın fiziken olmasa da mental olarak hepimizi çok yorduğunu biliyoruz. Bazen çalışmanın yoğunluğu ile saatlerin nasıl geçtiğini anlamıyoruz, tabiri caizse başımızı kaşıyacak vaktimiz olmuyor. Fakat bazen de işler durgunken hayal alemlerine dalıp gidebiliyoruz.

İşte özellikle o anda insan her şeyi sorgulayabiliyor ve kafasından türlü türlü düşünceler geçebiliyor. Tabi bu düşünceler yoğunken daha farklı şekillerde de ortaya çıkabiliyor. Peki iş yerinde her istediğimizi yaptığımızı düşünelim. Sizce nasıl olurdu?

İstediğimiz çoğu şeyi bu sorunun cevabından dolayı gerçekleştiremediğimiz su götürmez bir gerçek. Peki ya iş yerinde neler istiyoruz da yapamıyoruz?

İşte iş yerinde yapmak isteyip yapamadıklarımız; 

Uyumak (Siesta)

Hele de öğle arası yemek yedikten sonra üzerimize çöken o tarifsiz uyku yok mu! En çok o anlarda “Acaba şu iki sandalyeyi birleştirip 15 dakika kestirsem fark edilir miyim?” gibi sorular aklımızdan geçiyor.

Oyun oynamak

Saatler süren bir toplantıdan sonra kafa dağıtmanın en güzel yolu oyun oynamak değil de ne? 

Bağırmak

Mailler, toplantılar, revizeler, telefonlar… Bazen insan sadece “Yeteeeeer!” diye bağırmak istiyor.

Bütün gün muhabbet etmek

Bazı günler insan iş arkadaşlarıyla iki lafın belini kırmak istiyor, bazen de tüm gün iki lafın belini kırmak istiyor, hatta çoğu zaman iki la….

Dans etmek

Nedensiz, hiç bir sebep yokken, bu rutin havayı üstümüzden atabilmek için, canınız dans etmek istemiyor mu?

Dizi izlemek

Gece uyumadan önce yarım bıraktığınız o bölüm yüzünden içimiz parçalanıyor değil mi? Özellikle üzerinizde bir iş yükü olmadığı anlarda gelen ve tarifi mümkün olmayan bu istek malesef hayata geçemiyor. 

Yüksek sesle müzik dinlemek

Bazen konsantrasyonu toparlayabilmenin tek çaresi müzik dinlemek oluyor. E bir de o müziği bangır bangır dinlemek isteyince fakat bunu yapamayınca malesef kulaklıktan gelen ses de yeterli gelmiyor.

Bazen de çalışabilmek

Hiç bir sebep yokken gelen o bıkkınlık hissiyatı yüzünden çalışabilmeyi istediğimiz zamanlar da oluyor tabi ki. Elbette aklımız her zaman çalışmak dışında farklı uğraşlara gitmiyor…

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı