İK Blog

Kasım Ayında Gerçekleştirilen En İyi 5 Online Etkinlik

Şirketler pandemi döneminde online etkinliklere ağırlık verdi. İşte kasım ayında gerçekleşen en iyi 5 etkinlik.

Artık yeni bir normal var. Oturduğun yerden kalkmadan yeni kariyer kapılarının açılması, bir internet penceresinin açılması kadar kolay. Online etkinliklerin kolay ulaşılabilir olması yeteneklere ulaşmayı ve eğitim vermeyi kolaylaştırıyor. Ancak bu etkinliklerde ortaya çıkan sinerjiyi ve samimi ortamı yaratamıyor.

Sinerji yaratmak için bazı şirketler online kahve sohbetleri düzenliyor. Aslında hiç bir araya gelmeden kurumsal kültürü inşa etmek biraz anormal olsa da aşı bulunana kadar bu tarz etkinlikler devam edecek.

İşte son dönemde şirketler tarafından gerçekleştirilen online etkinlikler;

1- Watsons Türkiye: Online Mülakat Simülasyonu

Watsons Türkiye çalışanları ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri online etkinlikte bir araya geldi. Çalışanlar öğrencilere şirket hakkında bilgiler verdikten sonra, online mülakat simülasyonları gerçekleştirdi.

watsons online mulakat

 

2- Akbank: Al Challenge

Akbank Yapay Zeka Topluluğu, “Çözümü kodlar, sürpriz hediyeyi kazanırım” sloganıyla AI Challenge’da yapay zeka konusundaki yeteneklerini konuşturdu.

Akbank yapay zeka online

 

3- Denizbank: FinTech Yüksek Lisans

Denizbank, Bahçeşehir Üniversitesi iş birliği ile tamamen online olarak gerçekleştirilene Finansal Teknolojiler Yüksek Lisans Programına devam ediyor. 6 yıldır devam eden BAU MBA eğitim programı bu yıl yenilendi. FinTech Yüksek Lisans adıyla İstanbul dışındaki Denizbank çalışanlarına da ulaştı.

Denizbank online

 

4- Yıldız Holding: Data JOB

Yıldız Holding, Data JOB programı kapsamında Bootcamp & Datathon haftasını gerçekleştirdi! Etkinlikte geleceğin veri bilimcileri genç yetenekler ile buluştu.

124343403 3618329781563033 7297580732621251812 o

 

5- QNB Finansbank: Case By Case

Finansbank çalışanları Koç Üniversitesi İşletme Kulübü tarafından düzenlenen Case by Case etkinliğine katıldı. Öğrenciler vaka çalışması ile bankacılığı daha da yakından tanıma fırsatı buldu.

qnb finansbank casebycase

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu