İK Blog

Olumsuz Geri Dönüş Yazısı Örnekleri

Olumsuz geri bildirim nasıl verilmeli? İşte olumsuz geri bildirim örnekleri;

Türkiye’de iş görüşmeleriyle ilgili adayların en çok yakındıkları konulardan bir tanesi zamanında geri bildirim alamamak. Hatta birçok kurum iş görüşmesi sonrasında görüştükleri adaylara hiç bilgi vermiyor. Oysa iş görüşmelerinin ardından adaylara süreçle ilgili bilgi vermek insan kaynakları uzmanlarının iş listesi içinde yer alıyor.

İş görüşmesi sonrasında birçok işveren/işveren temsilcisi görüştükleri adaylara geri dönüş yapmadıklarında adayın olumlu değerlendirilmediğini kendiliğinden anlamasını beklerken aslında bu durum şirketin marka imajını da negatif yönde etkiliyor.

Adaylara atılabilecek olumsuz yanıt şablonlarından sizler için derledik.

Olumsuz geri dönüş yazısı örnekleri

Olumsuz geri dönüş yazısı örnek 1

– Başvurunuz için teşekkür ederiz. Başvurduğunuz pozisyonla ilgili yapılan iş görüşmeleri neticesinde farklı bir aday ile anlaşma sağlanmıştır. Sürece katılımınız için teşekkür eder kariyerinizde başarılar dileriz.

Olumsuz geri dönüş yazısı örnek 2

– İlgili pozisyonla ilgili iş görüşmemize katıldığınız için teşekkür ederiz. Görüşmemiz neticesinde bilgi ve deneyimleriniz önemle incelenmiş fakat farklı bir aday ile anlaşmaya varılmıştır. İlginize teşekkür ederiz.

Olumsuz geri dönüş yazısı örnek 3

– Yaptığımız iş görüşmesiyle ilgili olumsuz geri dönüşümüzü üzülerek bildiriyoruz. Özgeçmişiniz ileride oluşacak farklı pozisyonlarla ilgili veritabanımıza kaydedilmiştir. İlginize teşekkür ederiz.

Olumsuz geri dönüş yazısı örnek 4

– Firmamıza iş başvurusunda bulunduğunuz için teşekkür ederiz. İş görüşmesi gerçekleştirdiğimiz ilgili pozisyonla ilgili süreç tamamlanmış bulunmaktadır. Tarafınızla yaptığımız iş görüşmesinin olumlu değerlendiremediğini bildiriyoruz. Katılımınız için teşekkür eder başarılı bir kariyer dileriz.

Olumsuz geri dönüş yazısı örnek 5

– Değerlendirme süreciniz olumsuz sonuçlanmıştır. Davetimizi kırmayıp bilgi birikim ve deneyimlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Olumsuz geri dönüş yazısı örnek 6

– Sürecimiz tamamlanmıştır. Söz konusu süreç için yapmış olduğunuz değerlendirilememiş olup özgeçmişiniz farklı bir pozisyon olduğunda değerlendirilmek üzere insan kaynakları veritabanımıza eklenmiştir.

Olumsuz geri dönüş yazısı örnek 7

– İş görüşmenizin olumsuz sonuçlandığını üzülerek bildiriyoruz. Başarı dolu bir kariyer dileğiyle.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu