Atamalar

IST Bilişim’de Üst Düzey Atama

IST Bilişim’de üst düzey atama gerçekleştirildi. Turkcell Bilgi Teknolojileri Direktörü İbrahim Uğur, IST Bilişim A.Ş. Genel Müdürü görevine getirildi.

2018 yılında İstanbul Havalimanı için havacılık sistemleri tasarımı ve uygulanması amacıyla kurulan IST Bilişim’in yeni genel müdürü İbrahim Uğur, 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

İbrahim Uğur‘un atamasıyla ilgili olarak IST Bilişim A.Ş.’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Türkiye ve bölgedeki yeni nesil teknolojileri kullanan akıllı bina sistemlerini inşa etmek ve işletmek için 100’den fazla tecrübeli çalışanı ile çalışmalarını yürüten IST Bilişim, havalimanı işletmeciliği konusundaki geniş bilgi birikimi ve akıllı sistemler dünyasında kapsamlı uzmanlığı ile İstanbul Havalimanı’nda hizmet veren çeşitli kritik havacılık sistemlerinin çalışmalarını yürütmektedir. İş zekâsı, değişim yönetimi, stratejik planlama ve bilgi teknolojileri konularında oldukça deneyimli olan İbrahim Uğur, bilgi ve tecrübelerini IST Bilişim’in daha da gelişmesi için sarf edecek.”

İbrahim Uğur kimdir?

Kariyerine 1994 yılında BELBİM Anonim Şirketi’nde başladı. 2000-2013 yılları arasında INNOVA’da üst yönetim pozisyonlarında görev aldı.

2014 yılına kadar Albaraka Türk’te çalıştı. İbrahim Uğur daha sonra Türk Hava Yolları’nda Ticari Çözümler Başkan Yardımcılığı ve Stratejik Projeler Başkanlığı görevlerinde bulundu. Son olarak Turkcell’de ise Bilgi Teknolojileri Direktörü görevini üstlendi.

Uğur aynı zamanda Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB), Ulaştırma, Savunma, Enerji ve Tekstil Teknolojileri Grubu (USETEG) yürütme kurulu üyeliği yapmaktadır.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu