Atamalar

Maurizio Pescarini Generali Sigorta CEO ve Genel Müdürü Olarak Atandı

Generali Sigorta CEO'su Maurizio Pescarini oldu.

Generali Sigorta Genel Müdürü Maurizio Pescarini oldu.

Maurizio Pescarini Kimdir?

42 yaşında olan Maurizio Pescarini, İşletme Yönetimi yüksek lisansı ile finans sektöründe işletme ve operasyon gibi alanlarda 20 yıllık deneyime sahip. Pescarini, Generali Gruba katılmadan önce İtalyan’nın en büyük bankalarından biri olan Banca Monte dei Paschi di Siena’da 4 yıl Operasyonlardan Sorumlu Başkan ve Aviva Avrupa’da Müşteri İlişkileri ve İnovasyon Bölümü Direktörü olarak görev yaptı.

Kariyerine bugünkü adı ile Accenture olan Andersen Consulting’de başlayan Maurizio Pescarini, Güney Avrupa Bankacılık Strateji operasyonundaki proje liderliği de dahil olmak üzere şirketin Stratejik Hizmetler Bölümünde çeşitli yönetim pozisyonlarında görev yaptı. Profesyonel odak noktası, özellikle dağıtım ve pazarlama alanlarında iş teknolojisine dayalı yenilikler geliştirmek olan Pescarini, strateji geliştirmeden, yürütmeye kadar geniş çaplı dönüşüm ve yeniden yapılandırma programlarına öncülük etmektir. Maurizio Pescarini, 15 yılı aşkın bir süredir uluslararası arenada hem gelişmiş hem de gelişmekte olan pazarlardaki çok kültürlü şirketlerde iş ve değişim yönetimi alanlarında derin deneyim ve uzmanlığa sahip.

Mine Ayhan Generali Sigorta’da Yönetim Kurulu Başkanlığına Getirildi

Yakın zamanda Generali Grup bünyesindeki Paris Merkezli Europ Assistance Global’in Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Mine Ayhan yapılan yönetim değişikliği sonrasında Generali Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Europ Assistance A.Ş. Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerine getirildi. Ayhan, Generali Sigorta’da Yönetim Kurulu Başkanı olarak önemli yatırım ve projelere liderlik edecek.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu