Atamalar

PwC Global Organizasyonu’nun Yeni Başkanı Belli Oldu

PwC‘nin Küresel Başkanlığına, 2009 yılından bu yana PwC ABD’nin başkanlığını yürüten Bob Moritz atandı. Moritz, yeni görevine 1 Temmuz’da başlayacak.

Bob Moritz’in yeni görevi hakkında konuşan PwC Küresel Yönetim Kurulu Başkanı John G Maxwell, “Bob Moritz’in ABD’deki görevi boyunca, çalışanlarının iş ve özel hayat dengesine verdiği açık destek, ekibindeki çeşitliliğe verdiği önem, en güncel teknolojilere yaptığı yatırımlar kendisini küresel ekonomide söz sahibi olmak ve müşterilerimiz için en iyi fikir ve çözümleri üretmek için ileri görüşlü, ideal bir lider haline getiriyor.” dedi.

PwC Türkiye Başkanı Haluk Yalçın ise Bob Moritz’in yeni global lider olarak atanması konusunda “Bob şirketimizin son yıllarda “Geleceğin Network”ü olmak yolunda yürüttüğü dev projenin en önemli mimarlarından. Şirketimizin tüm dünyada iş yaşamı ile elele değişimin önünde koşma yönündeki geleceğe dönük vizyonunu en iyi yönlendirecek kişi olarak Dennis’ten devir alacağı bayrağı çok ilerilere taşıyacaktır. Bob Moritz’in özelllikle Türkiye gibi geleceğin önemli yıldızlarından olması beklenen gelişen ülkelerdeki faaliyetlerimize büyük destek verecek bir lider olması nedeniyle bizim için büyük bir şans olduğunu düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Bob Moritz Kimdir?

Bob MoritzKariyerine 1985 yılında PwC’de başlayan Moritz, 1995 yılında şirket ortağı oldu. Kariyerinin ilk döneminde, denetim alanında ve ağırlıklı olarak finans sektörüne hizmet veren Moritz, üç yılını PwC Japonya’da geçirdi. Japonya ve Asya’da faaliyet gösteren Avrupa ve Amerika merkezli finans şirketlerine denetim ve danışmanlık hizmetleri sunan Moritz, kariyeri süresince PwC ABD Denetim Hizmetleri Liderliği, New York bölgesi yönetici ortaklığı gibi farklı alanlarda yöneticilik görevleri üstlendi. Moritz, PwC ABD’deki görevinin yanı sıra, küresel sermaye piyasalarında yatırımcı ve kamu güvenini güçlendirmeyi amaçlayan, kar amacı gütmeyen “Governing Board for the Center for Audit Quality” grubunun iki dönem süresince başkanlığını yürüttü. Bunun yanı sıra Atlantik Konseyi, the Partnership for New York City gibi kuruluşlarda yönetim kurulu üyeliği yaptı.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu