Atamalar

QNB Finansbank’ta CEO Değişimi

QNB Finansbank'ta 11 yıldır CEO olan Temel Güzeloğlu'nun görevinden ayrılıyor.

QNB Finansbank CEO’su Temel Güzeloğlu görevinden ayrılıyor. 11 yıldır bu görevde bulunan Temel Güzeloğlu’nun ayrılacağı ve yerine Genel Müdür Yardımcısı Ömür Tan’ın getirileceği duyuruldu.

Bankavitrini’ndeki habere göre Temel Güzeloğlu çalışanlara gönderdiği mesajında görevde olduğu sürede elinden gelenin en iyisini yaptığını belirterek, destekleri için teşekkür etti. Güzeloğlu, görevi niçin bıraktığı yönünde açıklama yapmazken yeni dönemde Yönetim Kurulunda görev yapacağını ifade etti.

QNB Finansbank, görev değişimi hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) şu açıklamayı yaptı:

“Bankamız Yönetim Kurulu’nca, Genel Müdür Sn. Temel Güzeloğlu’nun 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere görevinden ayrılacak olması sebebiyle boşalacak Genel Müdürlük görevine gerekli yasal işlemlerin tamamlanmasını müteakiben ve 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Sn. Osman Ömür Tan’ın atanmasına ve ilgili mevzuat çerçevesinde gerekli işlemlerin yerine getirilmesine karar verilmiştir.”

QNB Finansbank Yönetim Kurulu Açıklaması

QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras, genel müdürlük görevini çok başarıyla sürdüren ve bankaya büyük katkılar sağlayan Temel Güzeloğlu’nun kendi isteğiyle yıl sonu itibarıyla görevinden ayrılacağını söyledi. Aras, QNB Finansbank’ın 1 Ocak 2022 tarihi itibarı ile yeni Genel Müdürü olacak Ömür Tan’ın bankada yönetmen pozisyonundan başladığını anımsatarak, “İlk kez Bankamızdan şube müdürlüğü pozisyonundan genel müdürlük görevine kadar uzanan bir kariyer görüyoruz. Bankamızın kültüründe kendi içinden genel müdür atanması banka yönetim ve sinerji süreçlerinin başarısını da göstermekte. Ömür Tan’ın Bankamızı daha da başarılı noktalara taşıyacağına inancım tam” değerlendirmesini yaptı.

Ömür Tan hakkında

qnb finansbank omur tanAnkara Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü’nde tamamlayan, daha sonra Bilgi Üniversitesi’nden İşletme Yüksek Lisans (MBA) derecesi alan Tan, bankacılık kariyerine 1995 yılında Yapı ve Kredi Bankası’nda MT olarak başladı. 1998 yılında Finansbank A.Ş ailesine katılan Tan, kurumsal şubelerde üstlendiği çeşitli sorumlulukların ardından, Kurumsal Şube Müdürlüğü, Genel Müdürlük Kilit Müşteri Yönetimi Grup Yöneticiliği ve Kurumsal Bankacılıktan sorumlu Grup Yöneticiliği görevlerini üstlendi. Tan, 2011 yılından buyana QNB Finansbank’da Proje Finansmanı, Nakit Yönetimi ve Dış Ticaret Finansmanı fonksiyonlarıyla birlikte Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı görevini yürütüyor. Ömür Tan ayrıca QNB Finansleasing, QNB Finansfaktoring, QNB Finansinvest ve QNB eFinans yönetim kurulu üyesi. 1971 yılı doğumlu olan Tan evli ve 1 çocuk babası.

Temel Güzeloğlu hakkında

1969 doğumlu Güzeloğlu, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Fizik bölümlerinden lisans derecelerine sahip. Güzeloğlu, daha sonra Northeastern Üniversitesi’nde Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisans derecesi; Bilgi Üniversitesi’nde ise işletme yüksek lisans derecesi almaya hak kazandı. 2008 yılı Ağustos ayına kadar Finansbank A.Ş.’de Bireysel Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Güzeloğlu, bu tarihten itibaren Finansbank A.Ş. İcra Komitesi Üyesi ve Perakende Bankacılık’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Güzeloğlu, Nisan 2010 itibariyle mevcut görevine atandı. Güzeloğlu, Finansbank A.Ş.’ye katılmadan önce McKinsey & Co., Citibank ve Unilever şirketlerinde çeşitli pozisyonlarda çalıştı.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu