İK Etkinlikler

ArchCAREER İçin Geri Sayım Başladı

İstanbul Teknik Üniversitesi ArtITU Sanatsal Bakış Kulübü tarafından düzenlenen ArchCAREER 26-27 Mart 2021'de gerçekleşecek.

İstanbul Teknik Üniversitesi ArtITU Sanatsal Bakış Kulübü tarafından düzenlenen ve mimarlıkla ilgili ilk ulusal zirve olan ArchCAREER, üçüncüsü 26 – 27 Mart tarihlerinde çevrimiçi olarak düzenlenecek.

Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından katılımcıları ve her biri kendi alanlarında uzman konuşmacıları bir araya getirmeyi planlayan ArchCAREER Zirvesi’nin temelinde mimarlık, tasarım ve kariyer olmak üzere üç kavram yatıyor.

Tasarla, Keşfet, Genişlet

Kendi Kariyerini Tasarla” fikriyle katılımcıların, konuşmacıların tecrübelerinden ve sponsorlarla kurdukları iletişim aracılığıyla kendi kariyerlerini tasarlamaları amaçlanıyor.

Kendini Keşfet” fikriyle ArchCAREER kapsamında daha önce ulaşamadıkları ancak aslında tasarımlarının temelini oluşturacak yönlerini keşfetmeleri amaçlanıyor. Zirve, bu kapsamda “Biz iş yaratmıyoruz. Ben bizim birer kâşif olduğumuza inanıyorum.” diyerek mimarların başta kendileri olmak üzere; bulundukları çevreyi, nesneleri, tüm bunların bağlamını ve daha nicesini keşfedenler olduğunu dile getiren Mimar Glenn Murcutt’a kulak veriyor.

Zirve ayrıca görmenin, gördüğünü fark etmenin; algılamanın, algılama biçiminin; düşünmenin, düşündüğünü aktarabilmenin ve hayal edebilmenin, hayalini gerçekleştirebilmeyle oluşturulan Mimarlık için, Mimarlık’ın farklı disiplinlerle olan ilişkilerinin üzerine eğiliyor, “Bakışını Genişlet” fikir akımıyla katılımcılara farklı yönleri sunmayı amaçlıyor.

Alanında Uzman Konuşmacılar

ArchCAREER Zirvesi’nin bu yılki etkinliklerinde Selin Gürdere Akdur, Alper Derinboğaz, Ahmet Burçin GürbüzHavva Alkan BalaBihter ÇelikOzan AvcıIrmak ÖzmanZuhal KolÖzgen Osman DemirbaşGüven Çatakİdil Yücel İnal ve Asena Kumsal Şen Bayram katılımcılara konuşmacı olarak kendi bilgi ve tecrübelerini aktaracaklar.

ArchCAREER 2021

Etkinlik Kaydı Nasıl Yapılacak?

Zoom ve Youtube platformlarından düzenlenecek etkinliğe katılım sağlamak için aşağıdaki linkten ücretsiz olarak kayıt yapılması gerekiyor.

https://biletino.com/tr/e-b4n/archcareer-2021/

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu