İK Televizyonu

Kirli İş Kıyafeti İle Otobüs Koltuğuna Oturamazsın Tartışması

Muğla'da bir otobüs şoförü iş kıyafetiyle koltuğa oturmak isteyen yolcuyu sert sözlerle uyarınca tartışma çıktı. Görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

Kirli iş kıyafeti ile otobüs koltuğuna oturamazsın tartışmasına ait görüntüler sosyal medyada büyük tepki çekti. Muğla’da yaşanan olayda otobüs şoförü, iş kıyafetini kirli bulduğu yolcuyu koltuğa oturtmak istemedi. Bunun üzerine tartışma yaşandı. Bir kadın yolcu yaşananları cep telefonu ile kaydetti.

Muğla’da şehir içi toplu taşıma yapan bir otobüsün şoförü, kıyafetinin kirli olduğu gerekçesiyle bir işçiyi araçtan indirmek istedi. “Bu elbiseyle, bu pantolonla bu koltuğa oturamazsın” diyen şoförün işçi ve diğer yolcularla tartışması cep telefonuyla kaydedildi.

Muğla’da evine gitmek üzere belediye otobüsüne binen işçi, kıyafetinin kirli olduğu gerekçesiyle şoför tarafından araçtan indirilmek istendi. Kendisini “Haksız değilim ben. Bu benim iş elbisem” diyerek savunan işçiye şoför ise “Bu elbiseyle, bu pantolonla bu koltuğa oturamazsın” dedi.

O sırada tartışmaya dahil olan bir kadın yolcunun “Beyefendi işçi, oturmak zorunda” sözlerine ise şoför tarafından “Yarın geldiğinde bu koltuk kirli dediğin zaman beni şikayet ediyorsun ama. Görüyor musun yani şimdi durduk yerde savaş çıkardın arabamda” yanıtı verildi.

Yaşanan tartışma yolcu tarafından anbean cep telefonuyla kaydedilirken, görüntüler kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. İşte o yaşanan tartışmanın görüntüleri:

 

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu