İK Blog

Amerika’da İK Tarafından Sıklıkla Kullanılan Yapay Zeka Araçları

Amerika'da insan kaynakları profesyonellerinin kullandığı yapay zeka araçlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Yapay zeka hayatları kolaylaştırırken diğer yandan ise onları kullanacak becerilere sahip kişilere olan ihtiyaç artacaktır. Bu yüzden gelişim planınızda her zaman yapay zeka kullanımı olmalı. Yapay Zeka, iş dünyasının pek çok alanında devrim yaratmış durumda ve bu durum insan kaynakları sektörünü de etkiliyor. Geleneksel İK araçlarını kullanmaya devam eden işletmeler, büyük fırsatları kaçırabilirler. İK profesyonellerinin kullandığı 5 Yapay Zeka aracını keşfedeceğiz.

1. Juicebox AI (PeopleGPT)

Juicebox AI veya PeopleGPT olarak bilinen bu araç, bilgi aramak yerine insanları aramak için tasarlanmış bir arama motoru gibidir. Juicebox AI’nın temel arayüzü ChatGPT gibi çalışır – kullanıcılar sadece organizasyonları için doğru adayı bulmak için ilgili bir isteği girmeleri yeterlidir. Örneğin, New York’ta finans teknolojisi alanında 3 yıldan fazla deneyime sahip bir yazılım mühendisi arıyorsanız, bu bilgiyi girdiğinizde Juicebox AI (PeopleGPT) sizin için doğru adayları bulacaktır. Böylece, doğru adayı dakikalar içinde bulabilir ve işe alım portallarında geçirilecek değerli kaynak ve zamanınızı tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca, Juicebox AI, potansiyel çalışanlara yönelik e-posta iletişimini kolaylaştırır. Saniyeler içinde Juicebox AI, yüzlerce adaya gönderilebilecek profesyonel görünümlü bir e-posta oluşturabilir.

Juicebox AI PeopleGPT

2. Attract.ai

Attract.ai, markanız için gizli yetenekleri bulmayı kolaylaştıran bir diğer AI İK aracıdır! Attract.ai’nin en iyi özelliklerinden biri, 40’tan fazla sosyal platformdan yetenek bulmanıza yardımcı olabilmesidir. Ayrıca, Attract.ai’nin AI arama araçları bir kişi gibi düşünmek üzere tasarlanmıştır. Bu, insanlar tarafından genellikle zaman ve kaynak kısıtlamaları nedeniyle gözden kaçırılan bağlantıları bulmayı kolaylaştırır. Eğer doğru yetenekleri bulmak için pratik bir yol arıyorsanız, Attract.ai ile yanlış gidemezsiniz. Web sitelerine göre, AI destekli arama motorları kullanılarak saniyeler içinde milyonlarca potansiyel aday bulunabilir! Ve en güzel yanı, Attract.ai sadece doğru adayları bulma aracı olarak sınırlı değildir. Aynı zamanda potansiyel müşterilerle e-posta şablonları aracılığıyla etkileşimde bulunmanıza da yardımcı olur. Ayrıca, Attract.ai mevcut işe alım teknoloji yığınına kolayca entegre edilebilen bir yapıya sahiptir, bu da her türlü işletme için idealdir! Ve en nihayetinde, tüm süreci izleyebilir ve değerli dönüşüm metriklerine ulaşabilirsiniz! Bu, işe alım sürecinizi optimize etmenize yardımcı olur!

Attract.ais

3. Effy AI

Effy AI, güçlü ve maliyet etkili bir sistem arayan BT şirketleri için mükemmel bir çözümdür. Kullanıcı dostu tasarımı ile iş bilgilerini tek bir merkezi konumda saklamayı ve güvenli bir şekilde depolamayı sağlar. Effy’nin kullanıcı dostu yazılımı, bir düğmeye tıklayarak çalışan onboarding ve anket gibi temel İK süreçlerini otomatikleştirmeyi mümkün kılar. Ayrıca, işleri etkili ve kolay bir şekilde tamamlamak için hazır şablonlar ve önceden yapılmış raporlar sunarak, uğraştırıcı elektronik tablo formlarına duyulan ihtiyacı ortadan kaldırır. İşte Effy AI’nın harika bir İK aracı olmasını sağlayan bazı özellikler:

  • Önceden yapılmış şablonlar ve raporlar
  • Anketler
  • AI destekli çalışan onboarding
  • Elektronik tablolar

Effy ai

4. Olivia

Saatlerce yüzlerce özgeçmişi filtrelemek ve hala doğru adayı bulamamak mı? Ve tüm diğer İK görevleri, randevu ayarlama ve onboarding gibi diğer görevlerin tümünü düşündüğünüzde, çok fazla zaman alabilir! Bu sorunun basit bir çözümü var: Olivia. Paradox AI tarafından geliştirilen bu yapay zeka aracı ile, normalde çok zaman ve kaynak gerektiren bir dizi İK görevini otomatikleştirebilirsiniz. Olivia’nın konuşma temelli İK destek sistemi ile yanıtları, tarama, programlama ve onboarding süreçlerini otomatikleştirebilirsiniz. Bu, daha üretken ve stratejik işe alım yönlerine odaklanmanıza olanak tanır, verimliliğinizi maksimize eder ve genel işe alım sürecinizi iyileştirir.

Olivia

5. Leena AI

Leena AI, temel olarak Yapay Zeka tarafından desteklenen bir kurumsal sanal asistan olup, birçok İK görevini kolayca dönüştürebilirsiniz. Leena AI’nı kullanarak, onboarding’den offboarding’e kadar her aşamayı kolayca yönetebilir ve aynı anda İK hizmet tesliminizi hızlandırabilirsiniz. Bu yazılım, çağdaş bir işyerine mükemmel bir şekilde uyarlanır, çünkü çalışanlarınıza olağanüstü hizmet sunma konusunda ekip yönlendirmenize yardımcı olur. Leena AI ile İK süreçlerinizi düzenleyebilir, çalışan katılımını artırabilir ve nihayetinde organizasyonel performansınızı artırabilirsiniz.

İşte Leena AI tarafından sunulan bazı harika özelliklerin hızlı bir listesi:

  • SSS otomasyonu
  • Uzaktan onboarding
  • İK iş akışları
  • Çalışan katılımı
  • Diğer uygulamalarla entegrasyon

Leena ai

Yapay zeka hayatları kolaylaştırırken diğer yandan ise onları kullanacak becerilere sahip kişilere olan ihtiyaç artacaktır. Bu yüzden gelişim planınızda her zaman yapay zeka kullanımı olsun.

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu