İK Televizyonuİşveren Markası

Röportaj Veren Getir Kuryesinin İddiaları Twitter’da Gündem Oldu

Geçtiğimiz günlerde bir sokak röportajında konuşan Getir moto-kuryesi, röportaj yüzünden işten atıldığını iddia etti.

Geçtiğimiz günlerde bir sokak röportajında konuşan Getir moto-kuryesi, röportaj yüzünden işten atıldığını iddia etti. İddialarını bir videoya çekerek sosyal medya ve Twitter aracılığı ile yayınlayan moto-kurye, Getir tarafından haksızca işten çıkarıldığını anlattı.

İşte detaylar…

Yaklaşık bir ay öne ülkenin ekonomik durumu ile ilgili sokak röportajında yaptığı yorum ile çokça paylaşılan ve Getir’de motorlu kurye olarak çalışan kişi, aradan haftalar geçtikten sonra sosyal medyadan bir mesaj yayınladı.

Yapılan röportajın Twitter başta olmak üzere Facebook ve Instagram gibi sosyal medya kanallarında da paylaşılarak milyonlarca kişiye ulaşmasından sonra Getir tarafından işten atıldığını söyleyen kurye, çektiği videoyu sosyal medyada yayınladı.

Sosyal medyada yayınladığı videoda, röportajın yayılmasından hemen sonra fiilen işine son verildiğini iddia eden kurye, fiilen işine son verilse de tepki çekmemek için resmi olarak yaklaşık bir ay kadar çalışıyor olarak gösterildiğini söyleyerek yeniden Twitter’da gündeme oturdu. Yayınladığı videoda işten çıkarılmasından Bölge Müdürü’nü sorumlu tutan kurye, işten çıkışını WatsApp grubundan öğrendiğini belirtti.

İşte Getir kuryesinin videosu…

İddialarla ilgili Getir firması sosyal medya hesaplarından bir bildiri yayınladı;

Kentsel Dönüşüm

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu