İK Blog

Her Şirketin Kolayca Uygulayabileceği Çalışan Takdir Fikirleri

Çalışanlara teşekkür etmek için basit ve etkili çalışan takdiri yöntemlerini sizin için derledik.

Çalışan takdiri artık olsa güzel olur diyebileceğimiz bir şey değil. Teşekkür kültürü yaratmak büyük, küçük her şirkette olması gereken ve çalışanların bağlılığında büyük etkileri olan bir sistem. Bu yüzden büyük şirketler çalışan takdiri için sistemler kuruyor ancak çalışan sayısı az olan veya çalışan takdirine bütçe ayıramayan şirketler için basit ve etkili çalışan takdiri yöntemlerini listeledik.

1-  Sosyal Medya Üzerinden Takdir Edin!

Facebook, LinkedIn, Instagram gibi sosyal medya platformlarında çalışanlarınızın başarısını kutlamanız hem onları onere edecektir hem de işveren markasına pozitif katkı sunacaktır.

2- Post-itlerle Samimi Mesajlar Bırakın

Sabah masasında yöneticisi tarafından elle yazılmış samimi bir teşekkür mesajı bulmak herkesin hoşuna gider.

3- Birlikte Öğlen Yemeği

Çalışanları hem daha yakından tanımak hem de takdir etmek için birlikte güzel bir yemek yemek her zaman güzel bir yoldur.

4- Çalışma Yıl Dönümünü Kutlayın

Çalışanın şirkette çalışmaya başladığı günü hatırlamak ve kutlamak aradaki bağları güçlendirecektir.

5- Şirketin Yüzü Yapın

Çalışanların fotoğraflarını sosyal medya paylaşımlarında, posterlerde ve mailinglerde kullanın. Bu onları gururlandıracak ve “biz” kelimesinin anlamını derinleştirecektir.

6- Süpriz Hediye İle Şaşırtın

Herkesin her zaman almak istediği bir şeyler vardır. Ayakkabı, penbe bluz, konser bileti, şarj aleti, kulaklık, oyun konsolu ve daha onlarca şey… Üstelik bazı şeyleri almak için parasal durumlardan ötürü biraz erteleriz. Ayaküstü sohbette çalışanın almayı planladığı şeyi öğrenip çalışana hediye etmeniz, hediyenin maddi boyutundan çok daha değerli bir şey verdiğinizi çalışana hissettirir.

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu