İK Blog

Tır Şoförü Bulmak İçin Video Oyununun İçine Reklam Verdi

Amerika’da bir lojistik şirketi, işe alım ilanları için bir video oyununun içine reklam verdi.

Schneider National isimli lojistik şirketi daha önce neredeyse hiç kamyon kullanmamış çaylak adayların sürüş ve manevra konusunda oldukça iyi olduklarını fark etti. Adaylara manevra yeteneklerini nasıl bu kadar geliştirdiklerini sorduklarında adayların bir çoğundan “American Truck Simulator” isimli oyunu çok sevdiklerini ve burada tır kullanarak becerilerini geliştirdikleri yanıtını aldı. Bunun üzerine şirket insan kaynakları yetkilileri, tır şoförü mesleğini sevdiren bu oyunun içerisine reklam vermeye karar verdi.

Meraklıların şaşırtıcı derecede ayrıntılı bir biçimde kurgulanmış, Amerika’nın uzun otoyollarını kat ederek bir kamyon şoförünün rutinini deneyimlediği oyunun içerisine otoyollar ve bekleme alanlarında bulunan billboardların üzerine işe alım ilanları yerleştirildi.

Oynamayı seviyorsan gerçeğini de sevebilirsin

Şirket yetkililerin verdiği bilgiye göre “oynamayı seviyorsan gerçeğini de yapmayı sevebilirsin” fikrinden hareketle çıktıkları yolda video oyunun içerisine verdikleri reklamlar kısa zamanda oldukça ilgi gördü. İlan aynı zamanda mesleğe karşı farkındalığın artmasına da vesile oldu. Oyun esnasında “Kariyerinizi de yoluna koyun ve Schneider’a geçiş yapın” gibi ifadelerle adayların ilgisini çeken kampanya kısa sürede yüzlerce kişinin ilgisini çekti.

schneiderjobs 02

“American Truck Simulator”, tıpkı gerçeğindeki gibi gerçek görevlerle sürücüleri yönlendiriyor. Kamyonlardaki farklı şanzıman ve fren türlerini simüle edebiliyor ve oyuncuları yol kurallarını çiğnedikleri için cezalandırıyor.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu