İnsan Kaynaklarıİşveren Markası

Çin’de CEO’lar Şirket Etkinliğinde Dans Etmeye Zorlanıyor

Çin'de çalışanlarla daha yakın bir bağ kurmak isteyen yöneticiler, dans ediyor hatta şarkı söylüyorlar. Bu kural Çin'de üretim tesisleri olan ABD'li yöneticiler zor anlar yaşatıyor. 

Çin’de şirket içi etkinliklerde oldukça yaygın ve ilginç bir gelenek bulunuyor. Çalışanlarla daha yakın bir bağ kurmak için CEO’lar aptalca gözükse bile sahnede dans ediyor hatta şarkı söylüyorlar. Çin vatandaşı olan CEO’lar bu duruma oldukça alışkın olsa da Çin’de üretim tesisleri olan batılı firmaların CEO’ları bu ülkedeki çalışma arkadaşlarını ziyaretleri sırasında zor anlar yaşıyorlar.

NVDİA CEO’su Renkli Ceketle Kalçalarını Salladı

Nvidia’nın Tayvan doğumlu Amerikalı CEO’su Jensen Huang Çin’deki çalışanlarla buluştuğu etkinlikte çiçek desenli bir yelek giyip, her iki elinde kırmızı mendil döndürürken kalçalarını sallayarak ilginç bir dans yaptı. Şirket etkinliğinden sızan bu video ise internette viral oldu. Çalışanlar CEO’nun tuhaf dansını samimi bulduğunu ve artık bu şirkete daha bağlı hissettiğini söylemesi ise herkesi şaşırttı.

http://

Çin’de CEO’ların Saçma Hareketler Yapması İsteniyor

Xiaomi’nin küresel operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı Hugo Barra, dans etmenin ve şarkı söylemenin yöneticiler için sosyal olarak kabul edilebilir görünme yolları olduğunu ifade etti. Çin’de CEO’ların aptalca görünmelerine izin verildiğini belirten Barra, oradayken sık sık dans ettiğini ve şarkı söylediğini, genellikle diğer üst düzey Xiaomi liderleriyle birlikte yoğun programlarından zaman ayırarak ayak hareketlerini çalıştıklarını anlattı. Elon Musk da bu gelenekten nasibini alan CEO’lar arasında yer alıyor.

http://

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu