İnsan Kaynaklarıİş Dünyası

IBM Uzaktan Çalışanları Terfi Vermemekle Tehdit Etti

IBM CEO'su ofise gelmeyen çalışanların terfi almakta zorlanacağını belirtti. 

Pandemi döneminde çalışanlara kalıcı olarak uzaktan çalıştığını duyuran şirketler çalışanları ofise çekmek için farklı yollar deniyor. ABD merkezli teknoloji şirketi IBM’nin CEO’su Arvind Krishna, pandemi döneminden sonra şirkette hala binlerce kişinin uzaktan çalıştığını açıkladı. Çalışanlarını ofise gelmek için zorlamadıklarını belirten Krishna, ofise gelmeyenlerin terfi almakta zorlanacaklarını söyledi. Uzakta çalışan insanları yönetmenin zor olduğunu söyleyen Krishna “Yönetici olmak zor çünkü insanları yönetiyorsanız onları bir arada görebilmeniz gerekir” ifadelerine yer verdi.

Uzaktan çalışmanın işleri yavaşlattığını belirten CEO, pandemiden sonra insanların uzaktan çalışmayı tercih ettiğini fakat bunun “sonsuza kadar bir seçim olması gerekmediğini” söyleyerek “Uzaktan çalışanlar zor bir müşteriyle nasıl başa çıkılacağını veya yeni bir ürün tasarlarken nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini öğrenemiyor. Bütün bunların uzaktan nasıl yapılacağını anlamıyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan araştırmalara göre evden çalışma trendlerini takip eden ekonomistlerin verilerine göre, ofis çalışanları uzaktaki meslektaşlarına göre kariyer geliştirme faaliyetlerinde %25 daha fazla zaman harcıyor.

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu