Amazon Çalışanlarına İstifa Etmeleri İçin 10 bin Dolar Ödeyecek

Dünyanın en büyük e-ticaret firması Amazon, kendi dağıtım ağını kurmak isteyen girişimci çalışanlarına istifa etmeleri için 10 bin dolar ve 3 aylık maaşlarını ödeme teklifinde bulundu.

ABD merkezli e-ticaret devi Amazon, bir süre önce artan müşteri talebini karşılamak ve teslimat ağını genişletmek için yeni girişimciler aradığını duyurmuştu. Dağıtım ağını genişletmeye kararlı şirket bu defa kendi içindeki girişimci çalışanlara yöneldi. Çalışanlara ‘kendi dağıtım ağlarını’ kurma teklifinde bulunan Amazon, kendi dağıtım ağını kurmak için istifa edecek çalışanlara teşvik olarak 10 bin dolar ve 3 aylık maaşlarını ödeme teklifinde bulundu.

Amazon Küresel Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı Dave Clark,  çalışanların teklife ilgi gösterdiği açıkladı. Sermaye katkısının nedenini ise geçiş yapmakta zorlanan çalışanları cesaretlendirmek için yaptıklarını belirtti.

Birçok küresel dağıtım ağı ile anlaşması olan Amazon, bu hamle ile teslimat olanaklarını çeşitlendirmeyi ve teslimat ağını genişleterek daha çok müşteriyle daha hızlı şekilde hizmet sağlayabilmeyi hedefliyor.

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı