İş Dünyası

Amazon’dan Çalışanlarına Ofise Dönmeksizin Evden Çalışma İmkanı

E-ticaret devi Amazon, çalışanlarına süresiz olarak uzaktan çalışma imkanı tanımaya hazırlanıyor.

E-ticaret devi Amazon, işe dönüş politikasında değişikliğe gitti. Çalışanların ofise ne zaman gidip geleceklerine kendi karar verebileceklerini ve süresiz olarak uzaktan çalışmaya devam edebileceklerini duyurdu.

Şirket, ocak ayında koronavirüs salgını sebebiyle kapatılan ofislerin yeniden açılması halinde çalışanların büyük kısmının haftada en az 3 gün ofiste çalışması gerektiğini açıklamıştı.

Seattle Times’ta yer alan habere göre, şirket yöneticileri, çalıştırdıkları ekiplerin uzaktan çalışmaya devam etmelerine izin verme yetkisine sahip olacak.

“Uzaktan çalışmaya devam eden ekiplerin çoğunlukta olmasını bekliyoruz”

Amazon CEO’su Andy Jassy, ‘Uzaktan çalışmaya devam eden ekiplerin çoğunlukta olmasını bekliyoruz, diğerleri de uzaktan-ofis kombinasyonuyla çalışacak ve yine de, müşterilere en iyi hizmetin ekibin ofiste çalışmasıyla verildiğine karar kılacaklar ekipler de olacak’ dedi.

Amazon’un işe dönüş politikasında yaptığı güncelleme, diğer büyük teknoloji şirketlerinin benzer adımlarının ardından geldi. Microsoft, geçen ay ofislerini yeniden açmayı süresiz olarak ertelediğini duyurmuştu.

Kentsel Dönüşüm

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu