İş Dünyası

Arçelik’ten Erasmus+ Hibe Programıyla Meslek Lisesi Öğrencilerine Yurtdışında Staj İmkanı

Arçelik; yurt dışında eğitim-öğretim, profesyonel gelişim gibi faaliyetlerle kurumlar arasında sınır ötesi değişim ve iş birliği fırsatı sunan Erasmus+ programı kapsamında, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) tarafından sağlanan hibe ile 2022 yılından itibaren Türkiye’de 4 Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinden 181 öğrenciye yurt dışında staj imkânı sağladı.

Avrupa Birliği’nin Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Erasmus+ hibe programı altında düzenli olarak hibe almaya hak kazanan Arçelik, iş hayatındaki profesyonellerin ve mesleki eğitim alan öğrencilerin uzmanlık alanlarıyla ilgili beceri ve yeterliliklerini yurt dışında geliştirmelerine imkân sunuyor.

Erasmus+ programı kapsamında 2022 yılında, İstanbul Atalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Eskişehir Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Bolu Mimar İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden toplam 79 öğrenciye, Romanya ve Çek Cumhuriyeti’nde 28 güne varan staj imkânı sağlandı. 2023 yılında ise bu okullara Sultanbeyli Çok Programlı Anadolu Lisesi de katılarak, 102 öğrenciye, Romanya, Çek Cumhuriyeti ve Avusturya’da 21 günlük staj fırsatı verildi. Bu stajlar süresince Arçelik, Romanya’daki kendi üretim tesislerinde öğrencilere en yeni teknolojiler ile staj olanağı sunarken, aynı zamanda katılımcılara farklı kültürleri yakından tanıma imkânı veriyor.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu